هدر موبایل
1398/03/27 10:49:42
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

سفر شینزو آبه به تهران و اعلام مواضع ترامپ قدرت‌نمایی آمریکایی بود

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است: سفر شینزو آبه به تهران و اعلام مواضع ترامپ در دیدار با مقامات ایرانی نوعی قدرت‌نمایی از طرف آمریکایی بود.
سفر شینزو آبه به تهران و اعلام مواضع ترامپ قدرت‌نمایی آمریکایی بود عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است: سفر شینزو آبه به تهران و اعلام مواضع ترامپ در دیدار با مقامات ایرانی نوعی قدرت‌نمایی از طرف آمریکایی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106192806792.jpg سفر,شینزو,آبه,به,تهران,و,اعلام,مواضع,ترامپ,قدرت‌نمایی,آمریکایی,بود Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اظهارات نخست وزیر ژاپن در دیدرا با مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور، گفت: سفر شینوزآبه به تهران و صحبت درباره پیام رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران نوعی قدرت نمایی از طرف آمریکایی‌ها بود.

ارسال پیام ترامپ به وسیله نخست وزیر ژاپن اقدامی بدون سابقه در دنیا

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ارسال پیام از طریق نخست وزیر کشوری دیگر اقدامی بدون سابقه در دنیا است، این نوع میانجی‌گری و حضور در ایران را می‌توان قدرت نمایی آمریکا در سطح بین الملل تعریف کرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از موضع قدرت با این نوع قدرت نمایی و میانجیگری برخورد کرد، اگر ایران پیام رئیس جمهور آمریکا را دریافت می کرد و می‌پذیرفت، یک پایه زور در روابط جا می‌گرفت.

مقامات ایرانی بهترین و قاطعانه‌ترین موضع را اتخاذ کردند

یوسفیان ملا یادآور شد: جمهوری اسلامی اگر پاسخ دیگری به نخست وزیر ژاپن می‌داد، قطعا زیر سوال می‌رفت و به نوعی می‌توانست نشان از تسلیم ما باشد اما مقامات جمهوری اسلامی بهترین موضع و قاطعانه‌ترین پاسخ را به شینوزآبه دادند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: نخست وزیر ژاپن نمی‌بایست وارد این فضا می‌شد زیرا حمایت و پیام آوری از سوی ترامپ جایگاه سیاسی و استراتژیک وی را زیر سوال برد و به نظر این اقدام تاثیر منفی در انتخابات آتی ژاپن بگذارد.

باز شدن دریچه‌های ارتباطی جدید بین ایران و ژاپن در صورت اجرای معافیت‌های تحریمی

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این دیدارها اظهاراتی درباره مناسبات ایران و ژاپن هم مطرح شد، ژاپنی‌ها اگر در مسیر معافیت‌های تحریمی قدم بردارد دریچه جدیدی بین دو کشور در سطح بین الملل باز خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet