هدر موبایل
1398/03/26 17:00:01
سرویس اقتصادی
ابراهیمی در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی:

تجهیزات لازم برای اطفاء حریق در ارتفاعات فراهم نشده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: هلی‌کوپتر‌های اطفاء حریق و تجهیزات به منظور دسترسی سریع تر به محل آتش سوزی فراهم نشده است، پهپادهای تهیه شده تنها اقدام به شناسایی محل حریق و میزان گسترش آن می‌کنند.
تجهیزات لازم برای اطفاء حریق در ارتفاعات فراهم نشده است سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: هلی‌کوپتر‌های اطفاء حریق و تجهیزات به منظور دسترسی سریع تر به محل آتش سوزی فراهم نشده است، پهپادهای تهیه شده تنها اقدام به شناسایی محل حریق و میزان گسترش آن می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101139229529.jpg تجهیزات,لازم,برای,اطفاء,حریق,در,ارتفاعات,فراهم,نشده,است Icana

علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز( یکشنبه 27 خردادماه) کمیسیون، گفت: در سال جاری به واسطه بارندگی‌های خوبی که صورت گرفته جنگل‌ها و مراتع وضعیت بسیار مناسبی دارند به همین دلیل کمیسیون کشاورزی گزارش‌های از احتمال وقوع آتش سوزی در برخی از مناطق دریافت کرده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آتش سوزی در برخی مراتع و جنگل‌های کشور خساراتی را به بار آورده است، ادامه داد: این نشست به منظور دریافت برنامه‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط برای مقابله با حریق در مراتع و جنگل‌ها تشکیل شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از سازمان حفاظت از محیط زیست، سازمان برنامه و بودجه و مدیریت بحران به منظور شرکت در این نشست دعوت شده بود، عنوان کرد: سازمان‌ها گزارش‌هایی از میزان آمادگی خود ارائه کردند، مهم‌ترین مشکل نهادهای ذی‌ربط برای مقابله با آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع نداشتن تجهیزات کافی و لازم در ارتفاعات و اعتبارات مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه باید آمادگی مقابله با آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع در ماه‌های خیلی قبل تر فراهم می‌شد، گفت: هلی‌کوپتر‌های اطفای حریق و تجهیزات به منظور دسترسی سریع تر به محل آتش سوزی فراهم نشده است، پهپادهای تهیه شده تنها اقدام به شناسایی محل حریق و میزان گسترش آن می‌کنند.

ابراهیمی، افزود: صدا و سیما در سال جاری وظیفه بسیار سنگین‌تری دارد و باید در زمینه فرهنگ‌سازی اقدامات گسترده‌تری را داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع علاوه بر اینکه گونه‌های جانواری و گیاهی را از بین می‌برد کیفیت خاک را نیز کاهش می‌دهد و سالیان سال احیا آن طول می‌کشد، خاطرنشان کرد: در نشست امروز مقرر شد سازمان جنگل‌ها نیازهای خود را ارائه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet