هدر موبایل
1398/03/26 18:24:00
سرویس اقتصادی
رحمانی در گفت‌وگو با خانه ملت:

تامین کالاهای اساسی با وزارت جهاد کشاورزی است/ با هیچ فردی مماشات نمی‌کنم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:تامین بخش قابل توجهی از کالاهای اساسی و تخصیص اعتبار این حوزه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است و وزارت صمت، در حوزه تنظیم بازار هماهنگی کاملی با این وزارتخانه دارد.
تامین کالاهای اساسی با وزارت جهاد کشاورزی است/ با هیچ فردی مماشات نمی‌کنم وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:تامین بخش قابل توجهی از کالاهای اساسی و تخصیص اعتبار این حوزه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است و وزارت صمت، در حوزه تنظیم بازار هماهنگی کاملی با این وزارتخانه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103005336064.jpg تامین,کالاهای,اساسی,با,وزارت,جهاد,کشاورزی,است/,با,هیچ,فردی,مماشات,نمی‌کنم Icana

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره عمل به تعهدات خودروسازان، گفت: بارها بیان کردم خودروسازان و هر فردی که مسئول تامین کالا یا ارائه خدمات به مردم است باید به وظایف خود عمل کند، به همین منظور سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده مامور شد تا با نظارت دقیق زمینه تحقق این امر را فراهم کند.

با هیچ فردی مماشات نداشته و نخواهم داشت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با هیچ فردی مماشات نداشته و نخواهم داشت، افزود: تاکید ما حمایت از تولید داخل و ساخت قطعات بومی است، باید واردات کالای تولید داخل محدود شود.

براساس آخرین گزارشات رسیده واردات کالاهای اساسی در 3 ماهه نخست سال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است یعنی از نظر تامین کالا و واردات مشکلی وجود ندارد

این عضو کابینه دوازدهم درباره راهکارهای وزارت صمت برای تامین کالاهای اساسی، خاطرنشان کرد: تامین بخش قابل توجهی از کالاهای اساسی و تخصیص اعتبار در این حوزه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است و وزارت صمت، در حوزه تنظیم بازار هماهنگی کاملی با این وزارتخانه دارد.

افزایش واردات کالاهای اساسی در 3 ماهه نخست سال

وی ادامه داد: جلسات هفتگی به منظور تنظیم بازار برگزار می شود، براساس آخرین گزارشات رسیده واردات کالاهای اساسی در 3 ماهه نخست سال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است یعنی از نظر تامین کالا و واردات مشکلی وجود ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: تامین کالای اساسی و ارز مربوط به آن در حوزه وظایف وزارت جهاد کشاورزی است.

وی درباره مشکل فرسودگی خودرو جانبازان بالای 70 درصد و برنامه خودروسازان و وزارت صمت برای حل این مسئله، اظهار کرد: در گذشته مصوبه ای برای حل مشکل این افراد وجود داشت و در حال حاضر نیز وظیفه ما حمایت از جانبازان است.

امضا تفاهم نامه میان وزارت صمت و بنیاد شهید و امور ایثارگران برای اشتغال فرزندان شهدا

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: تفاهم نامه ای میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه اشتغال فرزندان شهدا به امضا رسیده است و وزارت صمت تمام توان خود را برای حمایت از ایثارگران به کار می بندد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet