خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/03/26 18:07:00
سرویس اقتصادی

ترکیب اعضا هیات رئیسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی

ترکیب اعضا هیات رئیسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی را در خانه ملت بخوانید.
ترکیب اعضا هیات رئیسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی ترکیب اعضا هیات رئیسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی را در خانه ملت بخوانید. https://cdn.icana.ir/d/019/201906109770878735.jpg ترکیب,اعضا,هیات,رئیسه,کمیسیون,ویژه,حمایت,از,تولید,ملی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اگر چه مجلس طبق روال همیشگی در خرداد ماه انتخابات هیات رییسه کمیسیون‌های تخصصی را برگزار می‌کند اما کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس از این قاعده مستثنی است، چرا که، انتخابات هیات رییسه این کمیسیون در اسفند ماه هر سال برگزار می‌شود، مطابق این موضوع انتخابات اعضای هیات رئیسه اجلاسیه سوم مجلس دهم کمیسیون مذکور نیز در اسفند ماه سال 97 برگزار شد و این کمیسیون اعضای هیات رییسه خود را شناخت.

براساس این گزارش جلسات هفتگی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی پس از انتخاب اعضای هیات رییسه کمیسیون برگزار شده است.

براین اساس حمیدرضا فولادگر به‌عنوان رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی انتخاب شده و محمود بهمنی و هادی قوامی به ترتیب به عنوان نایب رئیس اول و دوم شده اند، همچنین محمود شکری و نادر قاضی پور به ترتیب به عنوان دبیران اول و دوم انتخاب شده اند، همچنین براساس این انتخابات رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی شده است.

براساس این گزارش در ماده 40 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی آمده است؛

در مسائل مهم و استثنائى که براى کشور پیش می‌‏آید و دراین خصوص تشکیل کمیسیون ویژه‌‏اى براى رسیدگى و تهیه گزارش ضرورت پیدا می‌کند، به پیشنهاد حداقل پانزده نفر از نمایندگان و تصویب مجلس، این کمیسیون تشکیل می‌شود. اعضاى کمیسیون ویژه که پانزده نفر خواهند بود، مستقیماً در جلسه علنى توسط نمایندگان با رأى مخفى و اکثریت نسبى انتخاب خواهند شد.هیأت رئیسه کمیسیون ویژه همانند دیگر کمیسیون‏‌ها انتخاب خواهد شد.

تبصره- هیأت رئیسه مجلس می‌تواند طرح‌ها و لوایحی را که در حوزه مسائل مربوط به کمیسیون ویژه است را به کمیسیون مذکور ارجاع کند./

خبرنگار؛ علی اصغر نظامپور 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet