ایام محرم 1398
1398/03/31 10:33:01
سرویس فرهنگی
کوهکن:

جریان‌سازی‌های اخیر فرهنگی به دلیل انتخابات 2 اسفند است

عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایی مجلس گفت: جریان‌سازی‌های اخیر فرهنگی در جامعه معمولا به دلیل مشکلات اقتصادی و انتخابات دوم اسفند است.
جریان‌سازی‌های اخیر فرهنگی به دلیل انتخابات 2 اسفند است عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایی مجلس گفت: جریان‌سازی‌های اخیر فرهنگی در جامعه معمولا به دلیل مشکلات اقتصادی و انتخابات دوم اسفند است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702106685232022.jpg جریان‌سازی‌های,اخیر,فرهنگی,به,دلیل,انتخابات,2,اسفند,است Icana

محسن کوهکن‌ریزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با توجه به اینکه برخی به دنبال فاصله انداختن بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی در جامعه هستند گفت: یک سری اتفاقات در کشور به وقوع می‌پیوندد که مجموعه این اتفاقات را مثل تکه‌های پازل می‌دانم و به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به زمان انتخابات، برخی از جریانات به دنبال این هستند که بخش‌هایی از جامعه را که در انتخابات معمولا به عنوان قشر خاکستری از آنها یاد می‌کنیم، به نوعی تحریک می‌کنند و نهایتا جامعه را برای زمان انتخابات به جای اینکه به سمت و سوی ارزیابی افراد، توانمندی‌های آنها، تحلیل عملکرد و توانایی اندوخته‌ها بروند، به سمت و سوی این می‌روند که 2 تا تصویر خیالی سیاه و سفید برای معرفی 2 نوع تفکر درست کنند که یکی تفکر خشونت و برخورد و دیگری تفکر همراهی و مماشات نسبت به این مسائل است.

جریان‌سازی‌های اخیر فرهنگی در جامعه معمولا به دلیل مشکلات اقتصادی و انتخابات 2 اسفند است

نیروهای انقلابی باید به وظایف شرعی و قانونی خود عمل کنند

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: چنانچه این سناریو بخواهد اجرایی شود، باید دست‌آویزهایی را در جامعه برای آن درست کنند یعنی اتفاقی بیفتد بنابراین تنها کاری که باید حتما انجام شود این است که به نیروهایی که وفادار به انقلاب هستند و بر روی این مسائل حساس هستند، گوشزد کرد که ضمن اینکه به وظایف شرعی و قانونی در ارتباط با امر به معروف و نهی از منکر در همان چارچوبی که دین مقدس اسلام می‌گوید عمل کرده و حواسشان را جمع کنند که از نظر نوع برخورد به شکلی رفتار نکنند که در دام زمین بازی آنهایی که این سناریو را برای 2 اسفند 98 تنظیم می‌کنند، نیفتند.

وی ادامه داد: بنده اینها را به عنوان تکه‌های پازلی می‌بینم که برنامه‌ریزی برای جریان‌سازی در مسائل اقتصادی است و دستاوردی نداشتند که به جامعه بدهند؛ یعنی دولت تدبیر و امید و حامیان آنها که دوستان اصلاح طلب هستند، در بخش اقتصادی حرفی برای مردم ندارند که بزنند بنابراین باید به سمت و سویی بروند که جامعه را از روی کار آمدن  و رای آوردن "الف" ترساند و به روی کار آمدن "ب" از جهت اینکه اهل مماشات است، امیدوار کرد.

تذکرات لازم باید به افرادی که به دنبال قانون‌شکنی هستند، داده شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ایجاد چنین صحنه‌هایی پیام‌های بدی می‌دهد تصریح کرد: همه باید دقت کنند تا هر کسی با هر تفکری که تاکید بر اجرای قانون دارند، به صورت معقول، منطقی و قانونی با کسانی که به دنبال ساختارشکنی هستند و می‌خواهند چارچوب‌هایی که در فرهنگ عمومی و فرهنگ دینی پذیرفتیم، به نوعی بشکنند و حریم‌ها را درنوردند، تذکرات لازم و ضروری را بدهند و از فضاسازی‌هایی که افراد مشکوک برای دامن زدن بیش از حد به این مسائل دارند، پرهیز کنند.

اکثریت خانم‌های ایرانی به حجاب و متانت اعتقاد دارند

وی اظهار داشت: گاهی اوقات برخی تحلیل‌های درستی نسبت به مسائل دینی و اخلاقی ندارند به عنوان مثال بنده مدعی هستم که مذهبی هستم، چنانچه خطا از بنده ببینند این خطا به دین مربوط نمی‌شود بلکه از طرف من مسلمان است بنابراین یک اشتباه برداشت است. البته اینها اکثریت جامعه نیستند. خانم‌هایی که این کار را می‌کنند اکثریت نیستند بلکه تعداد انگشت شماری هستند که هنجارشکنی می‌کنند لذا باید برداشت این باشد که اکثریت خانم‌های مسلمان ایرانی به چارچوب‌های کلی حجاب، متانت و پاکدامنی اعتقاد دارند اما بخشی گاهی اوقات القا می‌کنند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به فضای مجازی و کسانی که از آن طرف مرزها با چندین واسطه هدایت می‌شوند، افزود: این افراد نیز به این هنجارشکنی‌ها دامن می‌زنند که گاهی اوقات رفتار خشنی را به پای اعتقادات دینی می‌گذارند البته امروزه در دنیا اتفاقاتی افتاده که شاید این حرف‌ها کمتر تاثیر گذاشته و تحت عنوان دین جرثومه‌های فاسدی مثل داعش بوجود آمدند و تقریبا همه متوجه شدند که آنها ارتباطی با دین و ارزش‌های دینی ندارد بلکه اشخاص هستند که بر اساس برنامه‌های ناصحیح و برداشت‌های انحرافی دست به چنین کارهایی می‌زنند که شامل قتل، جنایت، تجاوز و آدم‌سوزی است.

امر به معروف باید دوستانه و خیرخواهانه باشد

کوهکن گفت: بخش دیگر این ناهنجاری‌ها به افرادی که مسئولیت دارند برمی‌گردد که در غالب تذکر دوستانه و بسیار نرم و خیرخواهانه باید تذکر دهند که یک بخش شامل تمام افرادی می‌شود که به وظایف خود کمتر عمل می‌کنند چراکه اگر به وظایف خود درست عمل کنیم مشکلات کمتر می‌شود. بنده اعتقاد ندارم کسانی که در این وادی امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند حتما افراد دو آتشه و مذهبی هستند.

وی ادامه داد: بنده شاهد بودم که در یکی از میدان‌های شهر یک خانم مانتویی که کمی از موهایش بیرون بود با یکی از خانم‌هایی که وضعیت حجاب نادرستی داشت بحث می‌کرد و به نوعی امر به معروف و نهی از منکر می‌کرد یعنی نباید کاری کنیم که برداشت آن در جامعه اینگونه باشد که افراد مذهبی فقط پایبند هستند و جامعه را دو دسته کنیم.

خانم‌هایی که با حجاب عناد دارند حتی یک درصد هم نمی‌شوند

عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایی مجلس با تاکید بر انجام فعالیت‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: طبق صحبتی گفته شده که مردم را برای زمان خود دعوت کنیم و باید بدانیم که آن عده از خانم‌های جامعه که نسبت به حجاب اسلامی عناد دارند، یک درصد هم نیستند و نباید به گونه‌ای برخورد کنیم که در جامعه تصور شود که اینها درصد بالایی هستند و به نوعی رفتارمان باعث شود که برای این افراد یارگیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet