هدر موبایل
1398/03/29 08:16:00
سرویس فرهنگی
میرزایی نیکو:

بها دادن به آموزش و پرورش فاصله فرهنگ عمومی و رسمی را کم می‌کند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: توجه و بها دادن به آموزش و پرورش می تواند کمک کند تا این فاصله بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی از بین برود.
بها دادن به آموزش و پرورش فاصله فرهنگ عمومی و رسمی را کم می‌کند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: توجه و بها دادن به آموزش و پرورش می تواند کمک کند تا این فاصله بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی از بین برود. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103499579124.jpg بها,دادن,به,آموزش,و,پرورش,فاصله,فرهنگ,عمومی,و,رسمی,را,کم,می‌کند Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به فاصله فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی در جامعه گفت: به نظر بنده ریشه این فاصله‌ها از ریا، دروغ و تزویر است و هر چقدر که اینها شدت پیدا کند، خود به خود جامعه و خانواده دچار تضاد مختلف می‌شوند و در یک جایی خود را نشان می‌دهد. زمانی که در یک خانواده کسی مجبور می‌شود زندگی خود را به گونه دیگری نشان دهد و در بیرون به گونه دیگری رفتار می‌کند، همه اینها تضادهایی است که در فکر ، رفتار و عقیده جامعه ایجاد شده است.

آموزش و پرورش و شبکه‌های تبلیغاتی مهمترین نقش را در برطرف کردن فاصله بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی را دارند

مسئولانی که کار فرهنگی انجام می‌دهند کم کاری نکنند

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، افزود: نقص اصلی از کسانی است که کار فرهنگی و عقیدتی انجام می‌دهند و در مدارس و جاهایی که به طور مستقیم با ساخت فکری افراد در تماس هستند، ریشه در این مکان‌ها دارد یعنی زمانی‌که معلم هزار گرفتاری دارد، صبح به کلاس می‌رود، 30 دانش آموز دارد و می خواهد به آنها آموزش بدهد که چگونه زندگی کنند و فن زندگی را بیاموزد، معلوم است که در نهایت نتیجه چه می‌شود؛ به نظر بنده این تضادها از همین جا شروع می‌شود و هر چقدر در جامعه جلوتر می‌رویم بیشتر شکوفا می‌شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در پاسخ به این سوال که نهادهای متولی برای حل این مشکل چه کسانی هستند، تصریح کرد: مهمترین مراکز آموزش و پرورش، شبکه تبلیغاتی و مراکزی که به هر حال ساخت فکری جامعه را به عهده دارند، مسئول هستند اما عمدتا نقش اصلی بر عهده آموزش و پرورش است به این دلیل که هر چه از کودکی نقش می‌بندد، نتایج اصلی را دارد. بیشترین وقت کودکان در مدارس می‌گذرد بنابراین باید فرهنگ را در مدارس بفهمند.

برای اینکه مسائل سیاسی را سرکوب کنیم، به مسائل دیگر بها دادیم

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه متاسفانه مبنا را از دست دادیم گفت: در دانشگاه‌ها مشکل داریم و برای اینکه بتوانیم مسائل سیاسی را سرکوب کنیم، به مسائل دیگر بها دادیم درحالی‌که چنانچه مسائل سیاسی، آزاد بودن اندیشه و قلم زدن و فکر کردن در کنار یکدیگر قرار می‌گرفت، شاید نتایج بهتری داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: توجه و بها دادن به آموزش و پرورش می‌تواند کمک کند تا این فاصله بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی از بین برود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet