هدر موبایل
1398/03/29 09:13:00
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

اختصاص سهمیه 5 درصدی مازاد بر ظرفیت کنکور به مناطق سیل زده قابلیت اجرایی دارد

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: اختصاص سهمیه ۵ درصدی مازاد بر ظرفیت کنکور به مناطق سیل زده قابلیت اجرایی دارد.
اختصاص سهمیه 5 درصدی مازاد بر ظرفیت کنکور به مناطق سیل زده قابلیت اجرایی دارد عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: اختصاص سهمیه 5 درصدی مازاد بر ظرفیت کنکور به مناطق سیل زده قابلیت اجرایی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101757872087.jpg اختصاص,سهمیه,5,درصدی,مازاد,بر,ظرفیت,کنکور,به,مناطق,سیل,زده,قابلیت,اجرایی,دارد Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص اختصاس سهمیه 5 درصدی مازاد بر ظرفیت کنکور به مناطق آسیب دیده بر اثر حوادث طبیعی برای کنکور سراسری گفت: با توجه به نزدیکی ایام برگزاری کنکور سراسری سال 98، تصمیمی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر دادن سهمیه به مناطق آسیب دیده از بلایای طبیعی اتخاذ شد، می توان از این آن به عنوان تصمیمی درست یاد کرد که قابلیت اجرایی دارد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با بررسی هایی که صورت گرفت و با برگزاری جلسات متعدد، امکان تعویق کنکور سراسری سال 98 وجود نداشت؛ چراکه تعویق کنکور باعث برهم خوردن برنامه دانشگاه ها می شد و از طرفی نیز به تبع آن، مشکلاتی را برای برنامه ریزی های سازمان سنجش ایجاد می کرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سهمیه ای که در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حوادث طبیعی در نظر گرفت، سهمیه ای مازاد بر سهمیه های موجود است تا کسانی که بر اثر حوادث طبیعی آسیب دیده اند، به حالت طبیعی برگردند.

وی افزود: بلایای طبیعی غیر قابل پیش بینی بوده و همواره امکان وقوع آن وجود دارد، همانگونه که در سال های گذشته زلزله کرمانشاه به وقوع پیوست، در سال جاری نیز اغلب استان های کشور دچار سیل شدند و این امکان وجود دارد که در مجددا اتفاقی ناگوار به وقع بپیوندد، بنابراین لازم بود که تصمیمی درست در این خصوص اتخاذ شود تا مشکلی در برنامه های سازمان سنجش ایجاد نشده و داوطلبان کنکور متضرر نشوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ شورای انقلاب فرهنگی در جلسه مورخ 7 خرداد 1398 با اختصاص ۵ درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت کنکور به مناطق سیل زده موافقت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet