هدر موبایل
1398/03/27 12:01:41
سرویس صحن
شریعت نژاد در نطق میان دستور:

عدم پیش بینی آینده مانع از سرمایه گذاری در تولید می شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس تاکید کرد: عدم پیش بینی آینده مانع تولید و سرمایه گذاری در تولید است.
عدم پیش بینی آینده مانع از سرمایه گذاری در تولید می شود عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس تاکید کرد: عدم پیش بینی آینده مانع تولید و سرمایه گذاری در تولید است. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103906848690.jpg عدم,پیش,بینی,آینده,مانع,از,سرمایه,گذاری,در,تولید,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شمس الله شریعت نژاد در نشست علنی امروز (دوشنبه 27خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: سخنان و مواضع شجاعانه رهبر معظم انقلاب با آقای آبه نخست وزیر ژاپن غرورانگیز و  افختارآفرین بوده است، قطعا طرح چنین مواضعی تبلور اراده مردمی است که اولین شعار انقلابشان استقلال بوده است و مردم ایران اسلامی با ایستادگی و مقاومت در برابر رفتارهای مستکبرانه و خودخواهانه رئیس جمهور آمریکا خواهند ماند.

نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: مردمی که با وجود همه مشکلات بر مواضع خودمستحکم و قوی تر از گذشته ایستاده اند، محتاج توجه و عنایت بیشتر نیز از ناحیه مسئولان هستند، آنچه که امروز بیش از گذشته موجب بی اعتماد مردمی است وجود تبعیض بی عدالتی در ارائه امکانات و خدمات و  توزیع ثروت ملی بدون توجه به مزیت های طبیعی مناطق مختلف است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس بیان داشت: جدا از ناکارآمدی ستاد تنظیم بازار و نوسانات شدید قیمت ها، عدم کنترل و نظارت بر توزیع کالاها و نهادها، توزیع نامناسب خدمات در حوزه های مختلف از جمله خدمات درمانی و تمرکز آن در پایتخت و از این دست مباحث به صورت روز افزون موجب نارضایتی مردم است.

آتش سوزی جنگل

وی اظهار داشت: عدم استفاده از مزیت های طبیعی مناطق مختلف که با حداقل سرمایه گذاری حداکثر بازدهی را خواهند داشت و عدم حمایت از سرمایه گذارانی که با وجود شرایط سخت موجود حاضر هستند سرمایه خود را در حوزه تولید وخدمات به کار گیرند از جمله عدم توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی است از مصادیق اول توجه عالمانه به منابع طبیعی، تهدیدی است که هم اکنون متوجه به این منابع است بالا رفتن آتش سوزی جنگل ها و مراتع با افزایش پوشش گیاهی و کاهش امکانات اطفاء حریق با وجود بی انگیزه محافظین جدای از آنهایی که پس از طرح تنفس جنگل اخراج شده اند، تعدادی که به مانده اند به دلیل عدم دریافت شش ماهه حقوق از جمله ناکارآمدی مدیریت منابع طبیعی است.

 این نماینده مجلس در ادامه نطق میان دستور گفت: این در حالیا ست که مجلس با تصویب طرح تنفس جنگل با اولویت دادن به مدیریت پسماند در شمال کشور به دنبال افزایش حفاظت از این منابع بود که در عمل عکس آن حاصل شده است.

شریعت نژاد ادامه داد: پروژه های آسفالت در سال جاری با مشکل تامین قیر مواجه شده اند، دکتر روحانی ظاهرا این موضوع لاینحل مانده و محتاج دخالت رئیس جمهور است چرا که فصل کار در بسیاری از مناطق خیلی زود دیر می شود.

وی بیان داشت: نوبخت به طوری که می دانید 13 مهر سال گذشته در غرب مازندران با مرکزیت تنکابن، سیل خسارت زیادی وارد کرده است که اعتبار حداقلی برای انجام امور اولویت دار از مرکز اختصاص یافت، خواهشمند است بررسی کنید اعتبار اختصاص یافته در زمینه پروژه های تخریب یافته هزینه شده است، چرا که براساس اطلاعات دریافتی نیمی از اعتبار به منطقه نیامده و بازسازی انجام شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی خطاب به وزیر بهداشت گفت: در خصوص تذکر بنده درباره راکد ماندن ساخت بیمارستان فوق تخصصی تنکابن پاسخ داده اند در سال جاری ساخت این پروژه به اتمام می رسد، اما روند فعالیت ساخت پروژه و هم منبع و مبلغ اعتبارات ذکر شده نشان از عدم کفایت اعتبار برای تکمیل اعتبار پروژه دارد.

وی به شهیدی ریاست بنیاد شهید کشور، تذکر داد و بیان داشت: موضوع پرداخت هزینه درمان جانبازان که شهدای زنده هستند و همواره ناچار هستند برای درمان خویش به مراکز درمانی مراجعه کنند به جهت عدم حمایت بیمه ای مرتبا گله و شکایت دارند این موضوع تا کی باید بلاتکلیف بماند.

شریعت نژاد اظهار داشت: در خصوص شعار سال که رونق تولید نام گذاری شده است و تاکید مقام معظم رهبری است که مردم و مسئولین در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند، لازم دارم اشاره ای به گزارش مرکز پژوهش های مجلس داشته باشم که در پرسشنامه ای که از فعالان اقتصادی در خصوص موانع تولید و سرمایه گذاری سوال شد بیش از 95 درصد به گزینه عدم پیش بینی آینده رای داده اند.

مرغ

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس گفت: آقای رئیس جمهور چگونه می شود بدون اینکه هزینه تولید و درآمد ناشی از تولید را تا 24 ساعت بعد نتوان پیش بینی کرد، سرمایه گذاری برای تولید کرد، داستان غم انگیز تولید کنندگان مرغ و پروسه تولید مرغ در کشور بهترین گواه این مدعا است.

وی عنوان کرد: نوسان شدید قیمت نهاده های دامی، هزینه بالای حمل و نقل و کارگری و تهدیدات صنعت تولید مرغ و بالا رفتن شدید قیمت های دامی و فساد فراگیرد در مقابل افت شدید قیمت گوشت و توجه ای به وزارت پشتیبان در سیاست گذار در بخش تولید مرغ نمی شود از چه منطقی تبعیت می کند، متاسفانه دولت اصرار دارد با  ایجاد وزارت بازرگانی آخرین ضربه مهلک را  بر تولید داخلی با واردات بی رویه وارد سازد و ظاهرا عدم حمایت از وزارت سیاست گذار و تشکل های تولید با چنین هدفی صورت می گیرد چرا که عمده توجه به مصرف کننده نهایی است و چندان توجهی به تولید کننده واقعی ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet