هدر موبایل
1388/07/16 16:12:00
سرویس سیاسی
در دیدار با رئیس و اعضای شورای اسلامی و شهردارقم عنوان شد

لاریجانی: قم نیازمند جهش‌های عمرانی است

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای توسعه و آبادانی قم نیازمند یک جهش عمرانی در این استان می باشیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" روز پنج شنبه در ادامه سفر خود به شهر قم با رئیس و اعضای شورای اسلامی و شهردار حوزه انتخابیه خود دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار رئیس و اعضای شورای شهر و شهردار قم با ارائه گزارشی از اقدامات عمرانی صورت گرفته در جهت تکمیل پروژه های عمرانی این شهر، به مشکلات اجرای برخی از پروژه های دیگر این شهر از جمله پروژه حرم تا حرم، راه اندازی هر چه سریعتر منو ریل و حل مشکلات ترافیکی و ایجاد کمپ های زیارتی اشاره و خواستار مساعدت نماینده خود در مجلس شورای اسلامی در حل این مشکلات شدند.

در ادامه این دیدار رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی گره های کور در اجرای پروژه های عمرانی در قم ملاحظه می شود، یادآور شد: برای رفع این موانع باید پیش از اجرای پروژه ها بررسی های کارشناسی لازم و فازبندی های ضروری صورت گیرد تا در حین اجرای پروژه ها با چنین مسایل و مشکلاتی مواجه نباشیم.

لاریجانی نهایی شدن پروژه حرم تا حرم، آب آشامیدنی شهر قم، راه اندازی مترو و مونوریل و حل برخی مشکلات شهرک های صنعتی را از جمله مسایل کلان در استان قم برشمرد و دستیابی به نتیجه مطلوب و اجرای مناسب این پروژه ها را نیازمند دقت و تلاش مسئولان ذی ربط در دستگاه های مختلف از جمله وزارت کشور و استانداری قم دانست.

لاریجانی اظهار داشت: برای دست یافتن به نتایج مطلوب در اجرایی پروژه های عمرانی نیازمند تشکیل کمیته ها و کار گروههای برای تسهیل در امور می باشیم.

این گزارش می افزاید: نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پیشنهاد یکی از اعضای شورای این شهرمبنی بر تلاش برای ایجاد سازوکارهای لازم در راستای شهرسازی اسلامیدر این استان با تاکید بر ضرورت توجه به این موضوع، متذکر شد: آنچه مهم است اینکه اولا این این توجه نباید با عوامزدگی و کاهلی همراه باشد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر اقدامات لازم در این زمینه باید با تانی و توجه به مبانی عقلی اجرایی شود.

وی با اشاره به وجود حرم حضرت معصومه (س) در شهر قم، تاکید کرد: این شهر باید به عنوان یکی از مرکز عالم تشیع به لحاظ عمرانی مورد توجه وی‍‍ژه مسئولین اجرایی قرار گیرد.

لاریجانی با انتقاد از نحوه شهرک سازی در قم گفت: ظواهر نشان می دهد که نکات شهرسازی اسلامی در قم به عنوان یک مرکز شیعی و آنگونه که در شان حضرت معصومه (س) باشد، کمتر لحاظ شده است.

رییس مجلس تاکید کرد: دست اندرکاران امر برای طرح های بلند مدت در توسعه و بازسازی قم لازم است به این نکات توجه داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet