هدر موبایل
1398/03/27 14:54:23
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

تغییر موازنه قدرت در مناطق اشغالی مانعی برای تحقق طرح معامله قرن است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد در شرایط کنونی شاهد تغییر موازنه قدرت در مناطق اشغالی هستیم و همین موضوع مانعی برای تحقق طرح معامله قرن است.
تغییر موازنه قدرت در مناطق اشغالی مانعی برای تحقق طرح معامله قرن است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد در شرایط کنونی شاهد تغییر موازنه قدرت در مناطق اشغالی هستیم و همین موضوع مانعی برای تحقق طرح معامله قرن است. https://cdn.icana.ir/d/019/97549.jpg تغییر,موازنه,قدرت,در,مناطق,اشغالی,مانعی,برای,تحقق,طرح,معامله,قرن,است Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به واکنش مقامات کاخ سفید نسبت به طرح "معامله قرن" و احتمال اعلام تعویق دوباره این طرح از سوی دولت ترامپ، گفت: مردم فلسطین با پایداری خود توانستند توانمندی اسرائیلی ها را به چالش بکشند از این رو شاهد اجرای دسیسه هایی همچون طرح معامله قرن هستیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آرمان ها و ارزش های مسئله فلسطین رو به قدرت گرفتن است و در مقابل آرزوی ایجاد کشور یهود رو به افول است، اظهار کرد: بر این اساس به وضوح می توان دریافت که طرح مذکور هیچ وقت امکان اجرایی شدن نخواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی شاهد تغییر موازنه قدرت در مناطق اشغالی هستیم و همین موضوع مانعی برای تحقق طرح معامله قرن است، ادامه داد: همچنین باید اذعان کرد آمریکایی ها به هیچ عنوان نمی توانند با زورگویی بر خلاف قوانین بین المللی عمل کنند و بخشی از خاک فلسطین را از مردم این سرزمین بگیرند. در واقع قوانین بین المللی نیز چنین اجازه ای را به آنها نمی دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه هشت کشور عضو اتحادیه اروپا پیش از انتشار عمومی طرح آمریکایی "معامله قرن" برای حل اختلافات فلسطین اسرائیل، در بیانیه‌ مشترکی نسبت به آن هشدار دادند، تصریح کرد: در واقع این رفتار اروپایی ها که همپیمانان قدیمی ایالات متحده هستند نشان داد که احتمال تحقق این طرح خیلی ضعیف است و حواشی زیادی در پی خواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جزییات طرح "معامله قرن" ارائه شده از سوی کاخ سفید یقینا به زباله دان تاریخ می پیوندد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فرستاده رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه احتمال داد اعلام جزییات طرح "معامله قرن" ارائه شده از سوی کاخ سفید برای پایان درگیری‌ها میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی، به اوایل نوامبر موکول شود.

دولت ترامپ پیش از این نیز ارائه طرح صلح خود موسوم به معامله قرن را به پس از برگزاری انتخابات اسرائیل در تاریخ ۹ آوریل موکول کرده بود، اما آن انتخابات به تشکیل کابینه منجر نشد و ۱۷ سپتامبر به عنوان تاریخ جدیدی برای انتخابات تعیین شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet