هدر موبایل
1398/03/27 15:25:05
سرویس فرهنگی
امینی فرد عنوان کرد:

ادامه فعالیت مدارس کپری در بلوچستان با وجود برگزاری جشن برچیده شدن این مدارس

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس می‌گوید اگر متوسط فضای آموزشی در کشور ۷ متر باشد، در برخی نقاط این استان کمتر از یک متر است.
ادامه فعالیت مدارس کپری در بلوچستان با وجود برگزاری جشن برچیده شدن این مدارس عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس می‌گوید اگر متوسط فضای آموزشی در کشور ۷ متر باشد، در برخی نقاط این استان کمتر از یک متر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903103916811542.jpg ادامه,فعالیت,مدارس,کپری,در,بلوچستان,با,وجود,برگزاری,جشن,برچیده,شدن,این,مدارس Icana

 محمد نعیم امینی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وجود مدارس خشتی و گلی در استان سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت استان در زمینه فضای آموزشی و برخورداری از مراکز مناسب، نه تنها پایین‌تر از متوسط کشوری است بلکه یک عدم تقارن و نابسامانی در توزیع آن در استان وجود دارد؛ یعنی اگر متوسط فضا در کشور ۷ متر باشد، در استان سیستان و بلوچستان ۵ متر است ولی در برخی نقاط آن حتی از یک متر کمتر است.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار در مجلس شورای اسلامی افزود: پدیده مدارس کانکسی، کپری و خشتی در این استان قابل مشاهده است و علیرغم آنکه چندی پیش جشن برچیده شدن مدارس کپری گرفته شد ولی بعد از آن هم چنین مدارسی فعالیت داشتند.

ردیف ویژه استان سیستان و بلوچستان در بحث عدالت فضای آموزشی تأمین اعتبار شود

عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد: با توجه به گستردگی فضاهای غیراستانداردی که در سطح استان مشاهده می‌شود و فاصله معنادار میان مناطق مرکزی و جنوبی با شمال استان از نظر سرانه فضای آموزشی و نیز فاصله‌ آن با متوسط کشوری، لازم است که مورد توجه ویژه دولت قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به بودجه‌ای که امسال تصویب شده، بهبود فضاهای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان به هیچ عنوان قابل تحقق نیست؛ باید همان بحث عدالت فضای آموزشی که در سال 1395 مورد توجه قرار گرفته بود و استان سیستان و بلوچستان ردیف خاصی داشت و اعتبارات خوبی برای این موضوع تخصیص پیدا کرد، مجدا از سر گرفته شود.

وضعیت سیستان بهتر از بلوچستان

امینی فرد افزود: در سال‌های ۹۶ و ۹۷ این اعتبارات نرسید و تخصیص‌ها مناسب نبود که امیدواریم با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مشخص بتوان به استانداردهای لازم دست پیدا کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس با اشاره به نرخ موالید در استان سیستان و بلوچستان خواستار برنامه‌ریزی برای استانداردسازی فضاهای آموزشی در بازه زمانی حداقل پنج ساله شد و گفت: بیشترین مشکلات در منطقه بلوچستان است چرا که فضای آموزشی در شمال استان نسبتاً مناسب‌تر است؛ هرچند که از متوسط کشوری فاصله دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet