هدر موبایل
1398/03/28 01:33:00
سرویس سیاسی
محجوب:

ثبت تشکل‌ها تا زمان اجرائی شدن اصلاح قانون احزاب ممکن نیست

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اصلاحیه‌ای در مجلس مصوب شده تا آن دسته‌ای از تشکل‌های صنفی که نتوانسته‌اند نهاد خود را ثبت کنند به سرانجام برسد، تا این اصلاحیه مجلس تبدیل به قانون نشود، امکان ثبت وجود ندارد.
ثبت تشکل‌ها تا زمان اجرائی شدن اصلاح قانون احزاب ممکن نیست عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اصلاحیه‌ای در مجلس مصوب شده تا آن دسته‌ای از تشکل‌های صنفی که نتوانسته‌اند نهاد خود را ثبت کنند به سرانجام برسد، تا این اصلاحیه مجلس تبدیل به قانون نشود، امکان ثبت وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/74315.jpg ثبت,تشکل‌ها,تا,زمان,اجرائی,شدن,اصلاح,قانون,احزاب,ممکن,نیست Icana

علیرضا محجوب عضو فراکسیون امید مجلس درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت، در خصوص تعیین مهلت تا دهم تیرماه برای تطبیق احزاب با قانون جدید، اظهار داشت: اصلاحیه‌ای را مجلس در مورد قانون احزاب مصوب کرده است، حتی در مورد خانه کارگر وزارت کشور بیانیه داد که این تشکیلات صنفی است و نیازی نیست در قالب قانون احزاب، این تشکل نیز ثبت.

دبیرکل خانه کارگر بیان کرد: باید توجه داشت که خانه کارگر در گذشته نیز با شرایط خاص ثبت شده است، همچنین قانون احزاب نام کاملش قانون احزاب، جمعیت‌ها و انجمن‌ها بود و اکنون تغییر یافته است.

وی افزود: اکنون اصلاحیه‌ای در مجلس مصوب شده تا آن دسته‌ای که نتوانسته‌اند تشکل خود را ثبت کنند به سرانجام برسند، تا این اصلاحیه مجلس تبدیل به قانون نشود، امکان ثبت وجود ندارد، اما بنابر تصویب قانون احزاب در مجلس نهم، مهلت دادن به احزاب مطابق قانون برای تطبیق خود با قانون صحیح است.

محجوب ادامه داد: این موضوع فقط در مورد احزاب صادق است و همه تشکل‌هایی که در قانون قبلی ثبت شده‌اند تا اصلاحیه قانون جدید اجرائی نشود، امکان ثبت ندارند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت کشور نیز نباید اطلاعیه‌ای در مورد ضرب‌الاجل زمانی برای ثبت تشکل‌ها مطابق قانون را صادر کند، اگر منظور وزارت کشور احزاب است، مشکلی وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet