هدر موبایل
1398/03/27 16:28:40
سرویس سیاسی
حسین زاده:

گفت‌وگوی ملی به معنای ائتلاف گروه‌های سیاسی نیست

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه گفت‌وگوی ملی به معنای ائتلاف گروه‌های سیاسی نیست، گفت: گفت‌وگوی ملی سطح تنش و تقابل را در کشور کاهش می‌دهد.
گفت‌وگوی ملی به معنای ائتلاف گروه‌های سیاسی نیست نایب رئیس فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه گفت‌وگوی ملی به معنای ائتلاف گروه‌های سیاسی نیست، گفت: گفت‌وگوی ملی سطح تنش و تقابل را در کشور کاهش می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105938892093.jpg گفت‌وگوی,ملی,به,معنای,ائتلاف,گروه‌های,سیاسی,نیست Icana

عبدالکریم حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اظهارات محمدرضا باهنر درباره گفت‌وگوی ملی و تاکید بر نشست جریانات سیاسی با هدف کاهش تنش‌ها، گفت: اگر هدف تصاحب قدرت و ثروت است قطعا تنش و دعوای وجود دارد اما اگر هدف توسعه کشور، عمران و آبادانی است تنها می‌توان متفاوت نگاه کرد لذا به نظر نگاه ما باید به کشور نگاه بدون تنش باشد.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورت وجود نگاه متفاوت به توسعه کشور، وجود روندهای توسعه‌ای متفاوت، جهان‌بینی متفاوت، برنامه‌های متفاوت و غیره در کشور بین جریان‌های سیاسی طبیعی است.

اصولگرا و اصلاح‌طلب دیگر برای مردم اهمیتی ندارد

وی معتقد است: مردم در حال حاضر تفاوتی بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان قائل نیستند و نسبت به بی‌برنامگی همه اقشار و جریان‌ها اعتراض و انتقاد دارند، در واقع جریان‌های سیاسی باید با اندیشه‌های سیاسی متفاوت در کشور وجود داشته باشند همانطور که این اصل با الگوی استراتژیک مدیریت برابر است.

حسین‌زاده یادآور شد:گروه‌های سیاسی  بر اساس چشم انداز سیاسی و توسعه‌ای خود اهداف را مشخص می‌کنند و در راستای اهداف سیاست‌گذاری می‌کنند، گفت‌وگوی ملی باید انجام شود تا این سیاست‌ها و برنامه‌ها به هم نزدیک شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم نقش خود را درست ایفا می‌کنند اما جریان‌های سیاسی نقش خود را به درستی ایفا نکردند، البته که ما معتقدیم جریان اصلاح‌طلب همخوانی بیشتری با مردم به جهت پایگاه‌های خود و همراهی با سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی کشور دارد.

جریانات سیاسی باید نخست باب گفتگو با مردم را باز کنند

وی ادامه داد: جریانات سیاسی در وهله نخست باید باب گفت‌وگو با مردم را باز کنند و در گام دوم کنش‌های سیاسی را منوط به انتخابات نکنند و در تمام طول سال مذاکرات برقرار باشد، جریانات باید در راستای نفوذ سیاسی و اجتماعی گفتمان ملی را پرورش دهند. متاسفانه حوزه نفوذ جریانات گسترده نیست و از این رو از مردم هم فاصله گرفتند.

حسین‌زاده تاکید کرد: اگر هدف جریان‌های سیاسی ملی است که قطعا تنشی بین آنها وجود ندارد و تنها افکار و اظهارات متفاوت بین آنها است که با گفت‌وگوی ملی می‌توان تفاوت‌ها را کاهش و به مردم نزدیک‌تر شد.

گفت‌وگوی ملی سطح تنش و تقابل را در کشور کاهش می‌دهد

وی با تاکید بر اینکه قائل به گفت‌وگوی ملی هستم، گفت: گفت‌وگوهای ملی در همه ابعاد باید بین جریانات سیاسی شکل بگیرد تا ضمن شفاف‌سازی، موجب نزدیکی جریانات سیاسی شود البته این گفت‌وگو به معنای ائتلاف گروه‌های سیاسی یا اصولگرایان و اصلاح‌طلبان نیست.

نایب رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی، افزود: عدم گفت‌وگوی ملی موجب بروز سوء ظن جریانات سیاسی نسبت به یکدیگر  شده است، این در حالی است که گفت‌وگوی ملی سطح تنش و تقابل را کاهش می‌دهد.

محمدرضا باهنر با اشاره به برگزاری جلسات هم‌اندیشی اصولگرایان و اصلاح‌طلبان، گفت: ما رقیبانی در کشور داریم و در انتخابات با آنها رقابت می‌کنیم اما اکنون می‌خواهیم بنشینیم و با یکدیگر صحبت کنیم ولو اینکه این صحبت‌ها سودی هم نداشته باشند. قرار به ائتلافی هم نیست بنابراین این گفت‌وگوها نه اسم «گفت وگوی ملی» دارد و نه «آشتی ملی».

باهنر همچنین تاکید کرده است که اگر جریانات سیاسی بنشینند، حرف بزنند و جلسه داشته باشند، می‌توانند تنش ها را کم کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet