هدر موبایل
1398/03/28 13:56:39
سرویس فرهنگی
وکیلی:

لزوم ارتقاء جاذبه فرهنگ رسمی/ فرهنگ رسمی را فرهنگ حکومتی کردیم

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: متاسفانه فرهنگ رسمی را فرهنگ حکومتی کردیم و مردم فکر می‌کنند که فرهنگ حکومتی فرهنگ خودشان نیست و این نماد قدرت است درحالی‌که باید جاذبه فرهنگ رسمی را ارتقا دهیم.
لزوم ارتقاء جاذبه فرهنگ رسمی/ فرهنگ رسمی را فرهنگ حکومتی کردیم عضو هیات رئیسه مجلس گفت: متاسفانه فرهنگ رسمی را فرهنگ حکومتی کردیم و مردم فکر می‌کنند که فرهنگ حکومتی فرهنگ خودشان نیست و این نماد قدرت است درحالی‌که باید جاذبه فرهنگ رسمی را ارتقا دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105399021117.jpg لزوم,ارتقاء,جاذبه,فرهنگ,رسمی/,فرهنگ,رسمی,را,فرهنگ,حکومتی,کردیم Icana

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فاصله بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی در کشور گفت: بخشی از تعارض بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی ناشی از اعتراض است یعنی افرادی می‌خواهند که اعتراض خود را به وضع موجود ابراز کنند و سعی می‌کنند که این اعتراض را با تظاهر به تعارض با فرهنگ رسمی نشان دهند یعنی فاصله بین فرهنگ رسمی و فرهنگ عمومی ناشی از نماد اعتراض است و تظاهر و مخالفت با فرهنگ رسمی نوعی اعتراض به وضع موجود است.

فرهنگ رسمی را فرهنگ حکومتی کردیم و مردم فکر می‌کنند که فرهنگ حکومتی فرهنگ آنها نیست

فاصله فرهنگ عمومی و رسمی به دلیل بی‌سلیقگی در امر به معروف است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بخش دیگری از این فاصله ناشی از بی‌سلیقگی در امر به معروف است، یعنی ملزومات امر به معروف و نهی از منکر را رعایت نمی‌کنیم؛ گاهی به شرایط و غرور جوانان در جمع توجه نمی‌شود و نحوه امر به معروف به گونه‌ای است که نوعی تعرض به شخصیت به حساب می‌آید و جوان نیز سعی می‌کند که تعرض به شخصیت را با تعرض از نوع دیگر جبران کرده و پاسخ دهد.

مردم فکر می‌کنند فرهنگ حکومتی فرهنگ خودشان نیست

وی ادامه داد: بخش دیگر این است که فرهنگ رسمی را فرهنگ حکومتی کردیم و مردم فکر می‌کنند که فرهنگ حکومتی فرهنگ خودشان نیست و این نماد قدرت است و خود را در تقابل با قدرت سعی می‌کنند که با اعتراض برای خود وجهه روشنفکری قائل شوند؛ یعنی با این اعتراض سعی می‌کنند که خود را در برابر نقطه مقابل به قدرت و منتقد قدرت به حساب بیاورند.

باید دیوار برافراشته بین فرهنگ عمومی و رسمی را کم کنیم

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید سعی کنیم تفاوت فرهنگ رسمی و فرهنگ عمومی را کم کنیم، تصریح کرد: باید دیوار برافراشته بین فرهنگ عمومی و رسمی را کم کنیم و فرهنگ رسمی را عموم‌پذیر کرده و جاذبه آن را ارتقا دهیم؛ در امر به معروف و نهی از منکر کمی به ملزومات آن پایبند باشیم. کسی که به آمر به  معروف تعرض می‌کند مورد استقبال یا بی‌تفاوتی اکثریت مردم قرار بگیرد و باید دید که چرا مردم کم توجه شده اند و یا نسبت به تعرضات به حوزه فرهنگ عمومی بی‌تفاوت هستند؛ بنابراین باید این بی‌توجهی را جبران کرد.

مردم نسبت به وضع جامعه عصبی هستند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم نسبت به شرایط عصبی هستند یعنی بخشی از مردم به وضع اقتصادی، معیشت و بیکاری و معضلات اجتماعی بی‌تفاوت شدند و بخشی نیز اعتراض خود را در این نوع از تعرضات تجلی می بخشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: توجه به مطالبات و معیشت مردم می‌تواند کمک کند تا حوزه فرهنگ رسمی نیز کارآمدی و اقتدار خود را پیدا کند اما در حال حاضر کارآمدی فرهنگ رسمی تابعی از کارآمدی در تامین معیشت مردم شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet