هدر موبایل
1398/03/30 18:45:01
سرویس سیاسی
محمدی دبیرکل انجمن اسلامی معلمان ایران:

تطبیق احزاب با قانون جدید منجر به شناخت مردم از احزاب شناسنامه‌دار می‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: انجمن اسلامی معلمان ایران اولین تشکلی بود که بنابر شرایط قانون جدید احزاب، کنگره خود را برگزار کرد.
تطبیق احزاب با قانون جدید منجر به شناخت مردم از احزاب شناسنامه‌دار می‌شود نماینده مردم تهران در مجلس گفت: انجمن اسلامی معلمان ایران اولین تشکلی بود که بنابر شرایط قانون جدید احزاب، کنگره خود را برگزار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103428297802.jpg تطبیق,احزاب,با,قانون,جدید,منجر,به,شناخت,مردم,از,احزاب,شناسنامه‌دار,می‌شود Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تطبیق انجمن اسلامی معلمان ایران با قانون جدید احزاب تا دهم تیرماه، اظهار داشت: انجمن اسلامی معلمان ایران اولین تشکلی بود که بنابر شرایط قانون جدید احزاب، کنگره خود را برگزار کرد.

دبیرکل انجمن اسلامی معلمان ایران در خصوص اینکه برخی می‌گویند بنابراصل 26 قانون اساسی، احزاب برای فعالیت نیاز به کسب مجوز ندارند؟، بیان کرد: هر حزبی در درجه اول باید مجوز بگیرد و ثبت شدن احزاب موثر و جدا کردن آن‌ها از احزاب غیرفعال نتایج مثبتی را به دنبال دارد.

وی افزود: وقتی یک عده در تشکلی کنار هم قرار می‌گیرند باید شناسنامه دار شوند و جامعه بدانند این افراد چه کسانی هستند و دولت و حاکمیت نیز جایگاه آن‌ها را خواهد شناخت.

محمدی ادامه داد: البته باید توجه داشت که لزوم دریافت مجوز برای احزاب نباید منجر به ایجاد محدودیت برای آن‌ها شود، این موضوع خلاف قانون اساسی است و برای حزب مشکل آفرین خواهد بود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: حزب یعنی افرادی که با یک هدف و انگیزه مشترک کنار همدیگر قرار می‌گیرند و در مورد مسائل سیاسی، اجتماعی و... اظهار نظر می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:اگر احزاب را محدود کنیم مشکلات فراوانی رخ می‌دهد باید توجه داشت که فعالیت موثر احزاب می‌تواند برای رفع مشکلات کشور راهگشا باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet