هدر موبایل
1398/03/30 12:16:00
سرویس فرهنگی
فلاحتی:

افزایش شهریه مدارس متناسب با وضع آموزشی و شرایط خانواده‌ها باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: افزایش شهریه باید متناسب با وضعیت آموزشی مدارس و وضعیت خانواده‌ها در شرایط اقتصادی کشور باشد.
افزایش شهریه مدارس متناسب با وضع آموزشی و شرایط خانواده‌ها باشد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: افزایش شهریه باید متناسب با وضعیت آموزشی مدارس و وضعیت خانواده‌ها در شرایط اقتصادی کشور باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906106683557881.jpg افزایش,شهریه,مدارس,متناسب,با,وضع,آموزشی,و,شرایط,خانواده‌ها باشد Icana

فرهاد فلاحتی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه در آستانه ثبت‌نام مدارس هستیم و احتمال افزایش غیرضروری شهریه‌ها وجود دارد گفت: در برخی از مراکز غیرانتفاعی کشور از جمله تهران، گزارشاتی مبنی بر افزایش بی‌رویه شهریه و اخذ وجه به عناوین مختلف داشتیم که به مسئولان آموزش و پرورش از جمله معاونت مربوطه در مدارس غیرانتفاعی داده شده و آنها نیز گزارشاتی آوردند و برخوردهایی صورت گرفته است.

آموزش و پرورش با مدارسی که به بهانه‌های مختلف اقدام به اخذ شهریه می‌کنند باید برخورد کند

افزایش شهریه متناسب با وضع آموزشی مدارس و شرایط مالی خانواده‌ها باشد

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش شهریه باید متناسب با وضعیت آموزشی مدارس و وضعیت خانواده‌ها در شرایط اقتصادی کشور باشد. افزایش شهریه قطعا خواهد بود اما چگونگی این افزایش شهریه و جاهایی که آن مدارس در آن واقع شده و چگونگی کیفیت دادن به مباحث آموزشی و مسائلی از این دست بر ارقام شهریه بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: آن چیزی که آموزش و پرورش باید در اولویت خود قرار دهد این است که اولا درصد افزایش شهریه را در حداقل بگیرند و بعد نظارت قوی بر مدارسی داشته باشند که متاسفانه به صورت غیرقانونی و برخی اوقات با بهانه‌های واهی از اولیای دانش آموزان وجه اضافی اخذ می‌کنند.

اولیای دانش آموزان باید هوشیار باشند

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه اولیای دانش آموزان نیاز به هوشیاری دارند، تصریح کرد: متاسفانه برخی از مدارس غیرانتفاعی با عناوین کاملا واهی و غیرمنطقی مثل میان‌وعده، کلاس‌های فوق‌برنامه و اردوهای داخل و خارج از کشور و عناوین دهان‌پر کن از این قبیل، اقدام به اخذ وجوه بسیار زیادی از اولیای دانش آموزان دارند و متاسفانه نظارتی بر آنها نمی‌شود و عملا حق خودشان تضییع می‌شود.

مجلس نسبت به اجحاف حق اولیای مدارس بسیار حساس است

فلاحتی اظهار داشت: اولیای دانش آموزانی که تمایل دارند در این مدارس ثبت نام کنند حتما دقت نظر داشته باشند و چنانچه تخلفی در این زمینه دیدند، حتما از آموزش و پرورش مناطق خودشان پرس و جو کرده و گزارش دهند، مجلس نیز حتما نسبت به آن حساس خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: چنانچه گزارشاتی به کمیسیون آموزش برسد و یا چنانچه مواردی به دست ما برسد که اجحافی در حق مردم صورت گرفته حتما برخورد خواهیم کرد و امیدواریم که مسئولان آموزش و پرورش نیز دقت نظر کافی را در حوزه مدارس غیرانتفاعی از جمله مباحث شهریه‌ای داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet