هدر موبایل
1398/03/28 13:01:45
سرویس اجتماعی
جعفرپور:

طرح حیات شبانه اجرا شود؛ ولی با لحاظ مسائل فرهنگی و امنیتی

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن موافقت مشروط با طرح حیات شبانه، خواستار بررسی دقیق ابعاد فرهنگی و امنیتی در اجرای آن شد.
طرح حیات شبانه اجرا شود؛ ولی با لحاظ مسائل فرهنگی و امنیتی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن موافقت مشروط با طرح حیات شبانه، خواستار بررسی دقیق ابعاد فرهنگی و امنیتی در اجرای آن شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109328396704.jpg طرح,حیات,شبانه,اجرا,شود؛,ولی,با,لحاظ,مسائل,فرهنگی,و,امنیتی Icana

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ایده "حیات شبانه" ضمن اعلام تلویحی نظر مثبت خود با اجرای این طرح گفت: تصمیم‌گیری درباره اجرا یا عدم اجرای طرح حیات شبانه نیازمند بررسی‌های دقیق و کارشناسی در ابعاد فرهنگی، امنیتی و مهندسی است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی به مزایای بالقوه اجرای صحیح این طرح اشاره کرد و توضیح داد: کاهش حجم ترافیک و تجمع در مراکز پرتردد، ایجاد فرصت‌های نو برای اشتغال‌زایی، فراهم‌آمدن شرایط جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در سطح شهر، کمک به توسعه گردشگری درون‌شهری و افزایش امنیت شهری در ساعات پس از نیمه‌شب از جمله مزایای بالقوه این طرح هستند که در صورت برنامه‌ریزی و مدیریت درست آن تحقق پیدا خواهند کرد.

لزوم تعامل میان نهادهای فرهنگی و انتظامی در اجرای طرح حیات شبانه

وی در پاسخ به انتقاد از ابهامات و نقاط اشکال موجود در این ایده تأکید کرد: به همان اندازه که اجرای این طرح از مزایای بالقوه برخوردار است، عدم مدیریت دقیق و رهاسازی فضاهای تحت پوشش حیات شبانه می‌تواند آسیب‌‌های فراوانی به همراه داشته باشد.

جعفرپور ادامه داد: به طور مثال اجرای این طرح در نواحی مجاور مناطق مسکونی باعث سلب آسایش ساکنان شده و به همین دلیل می‌بایست به برخی نقاط تجاری محدود شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: لازم است که تعامل درستی میان نهادهای فرهنگی و انتظامی ذی‌ربط در این زمینه صورت گرفته و طرح مذکور ضمن رعایت تمامی جوانب و الزامات به مسیر درست خود هدایت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet