حلول ماه ربیع الاول
1388/07/16 21:26:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس تصریح کرد:

آمریکا دست از دشمنی با اسلام برنداشته است

**رییس مجلس شورای اسلامی با پوچ دانستن طرح ده ماده ای آمریکا برای مسئله فلسطین تاکید کرد: آمریکاییها همچنان دست از دشمنی با اسلام برنداشته اند.

دکتر "علی لاریجانی" عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح "بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری" در قم با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از آغاز تاکنون مرزبندی روشن و مشخصی نسبت به دشمنان خود داشته تاکید کرد: ساده‌اندیشی است که فکر کنیم این مرزبندی تغییر کرده است.

وی با اشاره به طرح ده ماده‌ای "باراک اوباما" رییس جمهوری امریکا برای تامین حقوق مسلمانان فلسطین، آن را طرح پوچی دانست که هیچ سودی به حال مسلمانان دیگر کشورها نیز ندارد.

وی یادآور شد: تنها چیزی که در این طرح از مسلمانان خواسته شده، این است که با رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کنند.

لاریجانی گفت: ما باید آمریکایی‌ها را درست بشناسیم و مراقب باشیم گول آنها را نخوریم.

وی تاکید کرد: آمریکاییها همچنان دست از دشمنی با اسلام برنداشته اند.

رییس قوه مقننه خاطرنشان ساخت: در این شرایط سخت، ایران باید در مبارزه با آمریکا، مدافع حقوق ملت فلسطین و سایر ملت‌های مظلوم و مسلمان باشد و کوتاه آمدن از این هدف به ضرر امت اسلامی است.

لاریجانی با یادآور شدن اینکه قدرتهای سلطه‌گر، زمانی اهداف خود را با نیروی نظامی و زمانی دیگر با براندازی نرم دنبال کرده اند، متذکر شد: این قدرتها اکنون به دنبال آن هستند روش جدیدی را به عنوان تئوری قدرت نرم مطرح کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی و فتنه‌های موجود در جهان اسلام و اختلاف‌هایی که دامن زده می شود، اگر بخواهیم در سطح بین‌الملل عزتمند باشیم، باید به وحدت روی آوریم.

لاریجانی با بیان اینکه یک نظام سلطه‌پذیر هیچ گاه پیشرو نخواهد بود گفت: ما باید در مقابل جریان‌هایی که می‌خواهند در جهان سلطه‌گری کنند بایستیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به حوادث پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در کشور اشاره کرد و لازمه ایجاد استقلال سیاسی در کشور و محور اساسی استقلال را دفاع و تبعیت از ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب دانست.

وی با یادآور شدن اینکه در دوران جنگ تحمیلی ولی فقیه عامل مقاومت ملت ایران بود و در دوران هسته‌ای نیز رهبر معظم انقلاب این مسأله را به درستی پیگیری کرده اند.، تاکید کرد: مطمئنا، اگر ملی بیندیشیم، ولایت فقیه رکنی است که می‌تواند استقلال کشور را حفظ کند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه قدرت دینی باعث قدرتمند شدن کشور است، خاطرنشان ساخت: ولایت فقیه از نظر دین مدافع حقوق همه ملت‌ها و عاملی است که با وجود آن، کشور دچار دیکتاتوری نمی‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet