هدر موبایل
1398/03/30 18:44:19
سرویس سیاسی
رضایی:

اروپایی‌ها در مواجه با برجام از قدرت تصمیم‌گیری لازم برخوردار نیستند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد فرصت دو ماهه برجامی کشورمان زمان بسیار خوبی برای دریافت صداقت از سوی اروپا است بر این اساس آنها باید تلاش کنند برجام زنده بماند.
اروپایی‌ها در مواجه با برجام از قدرت تصمیم‌گیری لازم برخوردار نیستند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد فرصت دو ماهه برجامی کشورمان زمان بسیار خوبی برای دریافت صداقت از سوی اروپا است بر این اساس آنها باید تلاش کنند برجام زنده بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901107663458585.jpg اروپایی‌ها,در,مواجه,با,برجام,از,قدرت,تصمیم‌گیری,لازم,,برخوردار,نیستند Icana

محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنان رییس جمهور مبنی بر اینکه فرصت اروپا برای جبران بسیار کوتاه است، گفت: باید اذعان کرد تلاش اروپایی ها به حفظ ظاهر برجام و اجرای تعهدات آن از سوی کشورمان است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه کشورهای حاضر در توافقنامه برجام به تامین منافع خود نگاه می کنند، اظهار کرد: بر این اساس همراهی کشورمان در مسیر اجرای تعهدات این توافقنامه را یک امر لازم می دانند و همواره در اظهاراتشان بر اهمیت پایبندی ایران نسبت به تعهدات برجامی سخن به میان می آورند.

وی با اشاره به اینکه مقامات اروپایی در حال حاضر تحت فشار و تهدید مقامات کاخ سفید قرار دارند و به عبارتی از قدرت تصمیم گیری لازم برخوردار نیستند، افزود: این مهم در حالیست که چون نیازمند اجرای تعهدات از سوی کشورمان هستند در این راستا سعی می کنند تا مقامات کشورمان را راضی کرده و برجام بر هم نخورد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید به صراحت اعلام کرد راهبرد کنونی جمهوری اسلامی ایران با توجه به بیانیه شورای عالی امنیت ملی طرف های غربی را وادار می کند که اگر صداقت دارند مصمم تر در این عرصه نقش ایفا کنند و اگر نه، حتما راهشان از کشورمان جدا خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه فرصت اروپایی ها برای تحقق خواسته ایران کمتر از 30 روز است، خاطرنشان کرد: فرصت دو ماهه کشورمان زمان بسیار خوبی برای دریافت صداقت از سوی اروپا است؛ بر این اساس اروپایی ها باید تلاش کنند برجام زنده بماند و اکنون آنها باید اجرای برجام را عملیاتی کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام و المسلمین  حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید فرانسه در تهران با اشاره به صبر و خویشتنداری ایران طی یک سال گذشته به درخواست فرانسه و اتحادیه اروپا برای جبران اثرات و تبعات خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد که شرایط کنونی حساس است و فرانسه همچنان فرصت دارد در کنار دیگر اعضای برجام، و در فرصت بسیار کوتاهی که وجود دارد، نقش تاریخی خود را برای حفظ این توافق ایفا کند چرا که بی تردید از بین رفتن برجام، به نفع ایران، فرانسه، منطقه و جهان نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet