هدر موبایل
1398/03/29 10:47:35
سرویس اجتماعی
عزیزی مطرح کرد:

کاهش مصرف انرژی و رونق گردشگری از فواید تعطیلی ادارات شهرستان ها در روز پنج شنبه

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس کاهش مصرف انرژی و رونق گردشگری از فواید تعطیلی ادارات دولتی شهرستان ها در روز پنج شنبه دانست.
کاهش مصرف انرژی و رونق گردشگری از فواید تعطیلی ادارات شهرستان ها در روز پنج شنبه رییس کمیسیون اجتماعی مجلس کاهش مصرف انرژی و رونق گردشگری از فواید تعطیلی ادارات دولتی شهرستان ها در روز پنج شنبه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201901107616719601.jpg کاهش,مصرف,انرژی,و,رونق,گردشگری,از,فواید,تعطیلی,ادارات,شهرستان,ها,در,روز,پنج,شنبه Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب طرح تعطیلی ادارات و سازمان های دولتی در شهرستان ها در روز پنج شنبه گفت: تعطیلی روز های پنج شنبه در شهرستان ها می تواند بسیار موثر باشد؛ چراکه اغلب کارمندان دارای زمین های کشاورزی، باغ و مزرعه هستند و این تعطیلات باعث خواهد شد که بتوانند به روستا رفته و در زمین های کشاورزی، باغات و مزارع خود حاضر شوند که می تواند به تبع آن باعث رونق روستاها و کشاورزی شوند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از کارمندان در شهرستان ها به دلیل پایین بودن حقوق هایشان، توانایی رفتن به مسافرت را ندارند که تعطیلی ادارات و سازمان های دولتی در شهرستان ها در روز پنج شنبه می تواند در بحث گردشگری بسیار مفید عمل کرده و برای دو روز آنها را از زندگی شهرنشینی جدا کرده و آنها را به سمت روستاها و مکان های گردشگری سوق دهد.

کاهش ترافیک از ویژگی های تعطیلی ادارات شهرستان ها در روز پنج شنبه

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: تعطیلی ادارات و سازمان های دولتی در شهرستان ها در روز پنج شنبه به میزان قابل توجهی می تواند در مصرف انرژی از جمله آب، برق و گاز صرفه جویی کند و هم چنین در کلان شهرها می تواند سبب کاهش ترافیک صبح و عصر شود و آلودگی هوا را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

وی بیان کرد: این طرح می تواند بسیاری از مشکلات و آسیب های شهری را کاهش داده و هم چنین باعث رونق گردشگری شود؛ چراکه شهرهای مسافر پذیر در این ایام با توجه به تعطیلات دو روزه شاهد ورود گردشگران به شهرهای  خود خواهد بود که به تبع آن رونق اقتصادی نیز به همراه خواهد داشت.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خاتمه یادآور شد: اگر این طرح در مجلس به تصویب نهایی برسد، می توان آثار مطلوب آن را در بسیاری از شهرها مشاهده کرد؛ بنابراین باید به این طرح با نگاه رونق بخش گردشگری، کاهش ترافیک و آلودگی و هم چنین کاهش مصرف انرژی توجه کرد که به طور قطع این اتفاق خواهد افتاد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet