هدر موبایل
1398/03/27 22:52:00
سرویس بین الملل

دیدار رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با رییس مجلس پاکستان

احمد امیرآبادی‌ فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان که در رأس هیأتی از اعضا این گروه دوستی پارلمانی باتفاق محمد باسط دُرازهی، محمد حسینی و محمدرضا صباغیان که به اسلام‌آباد سفر کرده است با اسد قیصر رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار و گفتگو کرد.
دیدار رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با رییس مجلس پاکستان احمد امیرآبادی‌ فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان که در رأس هیأتی از اعضا این گروه دوستی پارلمانی باتفاق محمد باسط دُرازهی، محمد حسینی و محمدرضا صباغیان که به اسلام‌آباد سفر کرده است با اسد قیصر رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار و گفتگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906109555301488.jpg دیدار,رئیس,و,اعضا,گروه,دوستی,پارلمانی,جمهوری,اسلامی,ایران,و,پاکستان,با,رییس,مجلس,پاکستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد امیرآبادی‌ فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان که در رأس هیأتی از اعضا این گروه دوستی پارلمانی باتفاق محمد باسط دُرازهی، محمد حسینی و محمدرضا صباغیان که به اسلام‌آباد سفر کرده است امروز دوشنبه (٢٧ خردادماه) با اسد قیصر رئیس مجلس ملی پاکستان  دیدار و گفتگو کرد.

احمد امیرآبادی‌فراهانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی روابط دوستانه دو کشور گفت: با توجه به اشتراکات فراوان دو ملت و حسن همسایگی دو کشور، تعمیق هر چه بیشتر روابط و همکاری ها در زمینه های مختلف یک ضرورت انکار نشدنی است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با تاکید بر اهمیت تقویت روابط اقتصادی میان دو کشور اظهار داشت: ایران و پاکستان طرح مشترک خط لوله گاز را نیز در دستور کار دارند که اجرای به موقع آن موجب گسترش صلح در منطقه و افزایش همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور می‌شود.

 

دیدار رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با رییس مجلس پاکستان

 

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر نقش مهم ایران و پاکستان در تقویت صلح و امنیت در منطقه افزود:  ایران و پاکستان از ظرفیت‌های بالایی برای کمک به صلح منطقه‌ای برخوردار هستند. وی افزود: دو کشور ملت هایی با روحیه ی ظلم ستیز هستند که در طول تاریخ سوابق درخشانی در مبارزه با استعمار داشته‌اند.

وی افزود: برخلاف برخی از کشورهای منطقه که به دنبال تنش هستند، ملت شجاع ایران در صدد تنش نیست و  برقراری صلح و ثبات پایدار در منطقه از اصول سیاست خارجی کشورمان میباشد .

 امیرآبادی در پایان با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه مردم کشورمان گفت: هدف از این تحریم‌ها تحت فشار قرار دادن ایران است اما ملت ایران از اهداف و آرمان‌های خود کوتاه نمی‌آید. 

اسد قیصر رئیس مجلس ملی پاکستان ضمن خوش‌ آمدگویی به رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی پارلمانی ایران و پاکستان گفت: پاکستان برای روابط نزدیک با جمهوری اسلامی ایران به ویژه همکاری‌های پارلمانی اهمیت ویژه‌ای قائل است.

وی با ابراز تاسف از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای ایران افزود: با خروج آمریکا از برجام تحولات مهمی در منطقه ایجاد شده است که امیدواریم با همکاری دو کشور شرایط متفاوتی را برای کشورهای منطقه به ویژه ایران و پاکستان به وجود آوریم.

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet