هدر موبایل
1398/03/28 00:10:38
سرویس بین الملل

دیدار روسای گروه های دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با یکدیگر

احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - جمهوری اسلامی پاکستان و هیأت همراه در ادامه دیدارهای خود در اسلام‌آباد با سید نوید قمر رییس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی گفتگو و تبادل نظر کرد.
دیدار روسای گروه های دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با یکدیگر احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - جمهوری اسلامی پاکستان و هیأت همراه در ادامه دیدارهای خود در اسلام‌آباد با سید نوید قمر رییس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی گفتگو و تبادل نظر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906107590668529.jpg دیدار,روسای,گروه,های,دوستی,پارلمانی,جمهوری,اسلامی,ایران,و,پاکستان,با,یکدیگر Icana

به گزارش خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - جمهوری اسلامی پاکستان و هیأت همراه در ادامه دیدارهای خود در اسلام‌آباد با سید نوید قمر رییس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی گفتگو و تبادل نظر کرد.

امیرآبادی در ابتدای این دیدار با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار مجالس در توسعه و گسترش همکاری‌های دوجانبه  بر تلاش دو کشور برای استفاده از  بسترها و توانمندی‌های موجود در زمینه‌های مختلف به ویژه در عرصه های سیاسی ،اقتصادی، فرهنگی و امنیتی فیمابین تاکید کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان ظرفیت های اقتصادی و  سرمایه گذاری های مشترک را در توسعه و گسترش روابط فی‌مابین مهم دانست  و  خاطرنشان کرد: اجرایی شدن هرچه سریعتر  توافقات صورت گرفته در خصوص راه اندازی خط لوله انتقال گاز جمهوری اسلامی ایران به پاکستان گام مهمی برای تحکیم و تعمیق روابط دو کشور محسوب  می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:  گروه های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور میتوانند  با پیگیری توافقات امضا شده  و کمک به رفع موانع موجود  به ارتقا سطح مناسبات برادرانه موجود کمک نمایند.

وی در ادامه سخنان خود افزود: جمهوری اسلامی ایران اولویت ویژه ای برای گسترش ارتباطات با کشورهای همسایه به ویژه جمهوری اسلامی پاکستان قائل است و در این راستا مجلس شورای اسلامی نیز از هرگونه اقدامی در راستای گسترش تعاملات فی‌مابین استقبال می‌کند.

 در ادامه این دیدار محمدباسط دُرازهی، محمد حسینی و محمدرضا صباغیان  نمایندگان مردم  سراوان، تفرش و آشتیان و بافق در مجلس شورای اسلامی و از اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در خصوص امنیت مرزهای مشترک، تقویت بازارچه‌های مرزی و موضوعات مورد علاقه طرفین سخنانی ایراد نموده و از همتایان خود جهت انجام سفر به کشورمان دعوت کردند تا با مقامات پارلمانی و سیاسی جمهوری اسلامی  ایران  رایزنی های مستمری جهت رشد و توسعه مناسبات فی مابین داشته باشند.

سید نوید قمر رئیس گروه دوستی   پارلمانی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار  با ابراز خرسندی از سفر هیأت پارلمانی کشورمان به اسلام آباد  با اشاره به  اشتراکات تاریخی  و فرهنگی دو کشور  بر افزایش روابط دوجانبه اقتصادی فیمابین تأکید کرد .

همچنین ایاز صادق عضو گروه دوستی پارلمانی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران و رئیس سابق مجلس ملی پاکستان در سخنانی بر افزایش مراودات دوستانه ، تحرک بخشیدن فعالیت بخش های دولتی و خصوصی  و سرمایه گذاری های مشترک اقتصادی  در دو کشور تاکید کرد.

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet