هدر موبایل
1398/03/29 10:59:33
سرویس سیاسی
جاسمی:

اروپایی‌ها از آثار فراسرزمینی تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران جلوگیری کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها باید در عمل از آثار فراسرزمینی تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران جلوگیری کنند.
اروپایی‌ها از آثار فراسرزمینی تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران جلوگیری کنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها باید در عمل از آثار فراسرزمینی تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران جلوگیری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901104947350327.jpg اروپایی‌ها,از,آثار,فراسرزمینی,تحریم‌های,ایالات,متحده,علیه,ایران,جلوگیری,کنند Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنان رییس جمهور مبنی بر اینکه فرصت اروپا برای جبران بسیار کوتاه است، گفت: ایالات متحده طی چند مدت گذشته تلاش کرد با دامن زدن به ایران هراسی برجام را تحت الشعاع قرار دهد اما این موضوع نباید برای وزیران خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان مانعی باشد که از آثار فراسرزمینی تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران جلوگیری نشود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید یادآور شد در ماه های گذشته کشورهای اروپایی همچون فرانسوی ها اعلام کردند که از شرکت های فعال در کشورمان در مواجه با تحریم های ثانویه دفاع خواهند کرد اما در عمل این مهم محقق نشد از این رو اروپایی ها در فرصت باقی مانده باید به تعهداتشان عمل کنند.

وی ادامه داد: اروپایی ها به خوبی می دانند که عادی سازی روابط تجاری و اقتصادی با کشورمان یکی از موضوعاتی است که توسط کشورهای حاضر در برجام مورد تاکید قرار گرفته اما در واقعیت اتفاق خاصی در این عرصه رخ نداده است لذا اکنون فرصت خوبی پیش رو دارند تا استقلالشان در مقابل آمریکا را نشان دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اروپایی ها برای قانع کردن کشورمان نسبت به انجام تعهداتشان در برجام، قوانین مسدودسازی را برای مواجه با تحریم های آمریکا در نظر گرفته اند، تصریح کرد: این مهم در حالیست که کشورهای حاضر در برجام برای تحقق اهداف این قوانین باید اقدامات عملی انجام دهند نه اینکه صرفا در عرصه سیاست اقدام به موضوع گیری کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم اروپایی ها از فرصت پیش روی خود به خوبی بهره ببرند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام و المسلمین  حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید فرانسه در تهران با اشاره به صبر و خویشتنداری ایران طی یک سال گذشته به درخواست فرانسه و اتحادیه اروپا برای جبران اثرات و تبعات خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد که شرایط کنونی حساس است و فرانسه همچنان فرصت دارد در کنار دیگر اعضای برجام، و در فرصت بسیار کوتاهی که وجود دارد، نقش تاریخی خود را برای حفظ این توافق ایفا کند چرا که بی تردید از بین رفتن برجام، به نفع ایران، فرانسه، منطقه و جهان نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet