هدر موبایل
1398/03/28 23:18:41
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد:

ضرورت تحقق آشتی ملی به منظور کاهش تنش‌های داخلی

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی مجلس با انتقاد از اینکه گروه‌های سیاسی و احزاب بر اساس برداشت‌های تخیلی خود رفتار می‌کنند، گفت: آشتی ملی به منظور کاهش تنش‌های داخلی در شرایط بحرانی کنونی ضروری است.
ضرورت تحقق آشتی ملی به منظور کاهش تنش‌های داخلی نایب رئیس فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی مجلس با انتقاد از اینکه گروه‌های سیاسی و احزاب بر اساس برداشت‌های تخیلی خود رفتار می‌کنند، گفت: آشتی ملی به منظور کاهش تنش‌های داخلی در شرایط بحرانی کنونی ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901103451738442.jpg ضرورت,تحقق,آشتی,ملی,به,منظور,کاهش,تنش‌های,داخلی Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص ضرورت گفت‌وگوی ملی و تاثیر برگزاری نشست‌های مشترک جریانات سیاسی، گفت: ما دشمنی در بیرون قداره کِش و بی منطق داریم که شمشیر را از رو بسته است، لذا هر چه تنش‌های داخلی افزایش یابد، موجبات خرسندی آنها فراهم می‌شود از این رو هم‌افزایی ضروری است

گروه‌های سیاسی و احزاب بر اساس برداشت‌های تخیلی خود رفتار می‌کنند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه گروه‌های سیاسی و احزاب بر اساس برداشت‌های تخیلی خود رفتار می‌کنند، تصریح کرد: متاسفانه ما از آداب مبارزات سیاسی محروم هستیم، آشتی ملی هم به معنای یک نوع دیدین و فکر کردن درست نیست زیرا جامعه به تضارب آراء نیاز دارد.

وی افزود: آشتی به منظور کاهش درگیری‌ها و تنش‌های داخلی باید مورد توجه قرار گیرد، به هر حال هر کدام از جریان‌های سیاسی و احزاب باید بر اساس خواستگاه فکری خود بیندیشند و عمل کنند.

گفت‌وگوی ملی امری اجتناب ناپذیر است

جعفرزده ایمن‌آبادی با تاکید بر اینکه گفت‌وگوی ملی امری اجتناب ناپذیر است، یادآور شد: تا زمانی که گفت‌وگوی ملی محقق نشود مردم در این میان تماشاگر جنگ و دعواهای داخلی هستند. در شرایط اقتصادی کنونی و با وجود فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها هم‌افزایی جریانات سیاسی لازم است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم در تنگناهای شدید قرار گرفتند و متوجه برخی از اختلافات سیاسی و درگیری‌ها نمی‌شوند، لذا به نظر می‌رسد که برای برخی مردم اولویت ندارند. در چنین شرایطی گفت‌وگو ضروری و آشتی به معنای رفع اختلافات بیهوده و غیرضرور نیاز است.

لزوم تعبیه منشورهای اخلاقی برای احزاب جهت تمرین دموکراسی

وی ادامه داد: جریانات سیاسی تا جایی ممکن باید گفت‌وگوها را پیش ببرند تا به نقطه اشتراکاتی برای رفع تنش دست پیدا کنند، همچنین منشورهای اخلاقی باید برای احزاب جهت تمرین دموکراسی تعبیه شود.

وفاق و همدلی در شرایط بحرانی کنونی ضروری است

جعفرزاده ایمن‌آبادی معتقد است: آنهایی که به اصول قانون اساسی، پرچم و نظام جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه پایبند هستند می‌توانند به گفت‌وگو بپردازند، قرار نیست ما با براندازان و مخالفان نظام گفت‌وگو کنیم. همه افراد و جریانات سیاسی داخل کشور قانون اساسی، اصل ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند بنابراین این تنش‌ها بدون نتیجه است.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ما در شرایط حاد و بحرانی قرار گرفتیم، مردم هم گرفتار هستند لذا نیاز به وفاق و همدلی است. در ایام انتخابات که عموما تنش‌ها به حداکثر خود می‌رسد هم این نوع گفت‌وگو‌ها می‌تواند تاثیرگذار باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet