هدر موبایل
1398/03/29 09:06:31
سرویس اقتصادی
وقف چی با اشاره به تاثیر گرانی مسکن بر کاهش آمار ازدواج:

محدوده شهرها برای تولید انبوه مسکن باید بازتعریف شود

نماینده مجلس دهم گفت: تولید مسکن در اطراف شهرها، نیازمند بازتعریف محدوده شهری است، در شرایط کنونی بر اساس قانون امکان ساخت مسکن و گسترش شهرها وجود ندارد که این مسئله باید هر چه سریع تر اصلاح شود.
محدوده شهرها برای تولید انبوه مسکن باید بازتعریف شود نماینده مجلس دهم گفت: تولید مسکن در اطراف شهرها، نیازمند بازتعریف محدوده شهری است، در شرایط کنونی بر اساس قانون امکان ساخت مسکن و گسترش شهرها وجود ندارد که این مسئله باید هر چه سریع تر اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903108419555087.jpg محدوده,شهرها,برای,تولید,انبوه,مسکن,باید,بازتعریف,شود Icana

علی وقف چی عضو کمیسیون کشاورزی، اب و منابع طبیعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وضعیت بازار مسکن در کشور، گفت: در شرایط کنونی یکی از بزرگ ترین چالش زوجین در کشور، تأمین مسکن محسوب می شود و این مسئله عملا بر کاهش آمار ازدواج اثر مستقیم گذاشته است.

مسکن مهر

باید از فعالیت دلالان و سوداگران بازار مسکن جلوگیری شود

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تذکر به وزیر راه و شهرسازی درباره ضرورت ساماندهی بازار مسکن، گفت: قطعا امروز باید از فعالیت دلالان و سوداگران بازار مسکن جلوگیری شود، این افراد با سرمایه های هنگفت خود، پول و سرمایه را وارد بازار کرده و عملا روند عرضه و تقاضا را بر هم می زنند.

توسعه تولید مسکن در محدوده شهرها؛ محدوده شهرها باید بازتعریف شود

دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی و تمام دستگاه ها باید از ظرفیت اراضی دولتی برای تولید انبوه مسکن در کشور استفاده کنند، امروز کشور با کمبود شدید مسکن مواجه بوده و این در حالی است که به صورت میانگین باید سالانه حدود یک میلیون مسکن تولید شود

وی بر لزوم توسعه تولید مسکن در محدوده شهرها تأکید کرد و گفت: دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی و تمام دستگاه ها باید از ظرفیت اراضی دولتی برای تولید انبوه مسکن در کشور استفاده کنند، امروز کشور با کمبود شدید مسکن مواجه بوده و این در حالی است که به صورت میانگین باید سالانه حدود یک میلیون مسکن تولید شود.

وقف چی افزود: تولید مسکن در اطراف شهرها، نیازمند بازتعریف محدوده شهری است، در شرایط کنونی بر اساس قانون امکان ساخت مسکن و گسترش شهرها وجود ندارد که این مسئله باید هر چه سریع تر اصلاح شود.

ضرورت استفاده از ظرفیت تعاونی ها در تولید گسترده مسکن

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی می توان از ظرفیت تعاونی های مسکن برای تولید انبوه مسکن در کشور استفاده کرد، زیرا این بخش ها در سال گذشته اراضی بسیاری را خریداری و بر اساس قانون اقدام به تغییر کاربری داده اند، حال می توان از این اراضی نیز به درستی برای تولید انبوه مسکن استفاده کرد.

سهم زمین در قیمت تمام شده مسکن باید کاهش یابد

عضو کمیسیون کشاورزی، اب و منابع طبیعی مجلس گفت: بر اساس آمارها، سهم زمین در قیمت تمام شده مسکن بسیار زیاد است، از این رو با پایین آوردن قیمت مسکن به ویژه ارائه اراضی رایگان در جهت کاهش قیمت مسکن در کشور باید عمل کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet