هدر موبایل
1398/03/28 23:00:05
سرویس سیاسی

پاسخ میرزایی نیکو در مورد حاشیه های به وجود آمده در فضای مجازی

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس گفت: اینکه فقط مسئولین بگویند می‌خواهیم در شرایط سخت، در شیب یا در غار زندگی کنیم، اما مردم راضی نباشند، نتیجه بخش نخواهد بود.
پاسخ میرزایی نیکو در مورد حاشیه های به وجود آمده در فضای مجازی نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس گفت: اینکه فقط مسئولین بگویند می‌خواهیم در شرایط سخت، در شیب یا در غار زندگی کنیم، اما مردم راضی نباشند، نتیجه بخش نخواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102695430409.jpg پاسخ,میرزایی,نیکو,در,مورد,حاشیه,های,به,وجود,آمده,در,فضای,مجازی Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به حواشی که در خصوص اظهارات اخیرش در مورد مذاکره و مقاومت به وجود آمده است، اظهار داشت: با وجود تمام مشکلاتی که در روستای سِله بُن وجود داشت، گاز و امکانات مورد نیاز به این روستا رسید.

وقتی که می خواهیم نه جنگ کنیم نه مذاکره، باید مقاومت کنیم

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سپس در مراسم افتتاح شبکه آبرسانی که دکتر امید معاونت توسعه روستایی رئیس جمهور هم حضور داشت، پیش از سخنرانی من، مجری برنامه مطالبی را مطرح کرد و می خواستم به همان اظهاراتش پاسخ دهم اما فضا مهیا نبود.

وی افزود: من در آن مراسم ذکر کردم که به هر حال ملت باید انتخاب کند، وقتی می‌خواهیم انقلاب را صادر کنیم، وقتی می‌خواهیم پای کار محکم بایستیم، وقتی که می خواهیم نه جنگ کنیم نه مذاکره، باید مقاومت کنیم.

مقاومت کردن با تحمل سختی‌ها و رضایت مردم نیاز محقق می‌شود

میرزایی نیکو ادامه داد: مقاومت کردن به دو پیش نیاز لازم دارد؛ اولا ملت باید سختی‌ها را تحمل کنند و خودمان را آماده کنیم، ثانیا ملت باید برای مشارکت در این مقاومت رضایت داشته باشد.

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی جنگ تحمیلی شروع شد، مردم بخش عمده‌ای از لوازم مورد نیاز منزل خود را به نیروهای حاضر در جبهه‌ها تقدیم می‌کردند، اگر 3 جوان در خانه داشتند، 2 نفر از آن‌ها را به جبهه می‌فرستادند، یعنی از عزیزترین داشته‌هایشان گذشتند، وقتی مردم پای کار ایستادند در جنگ موفق شدیم و در خیلی جاها پیشرفت کردیم، اکنون نیز اگر قرار است مقاومت کنیم، مردم باید مشارکت کنند.

رضایت لفظی مسئولان برای زندگی در شرایط سخت برای تحقق مقاومت کافی نیست

وی افزود: نمی‌توان وقتی مردم همواره سوال دارند که در نهایت چه می‌شود؟ برنامه ما برای آینده چیست؟ آیا شینزو آبه برگردد قیمت دلار افزایش می‌یابد یا خیر؟ و سوالاتی از این دست وجود دارد باید رضایت مردم برای تحمل مقاومت را جلب کنیم.

میرزایی نیکو اظهار داشت: باید به صورت اساسی مردم را در تصمیمات دخیل کنیم، در این صورت مردم در جنگ می‌ایستند و در دوران صلح نیز اطاعت می‌کنند، اینکه فقط مسئولین بگویند می‌خواهیم در شرایط سخت، در شیب یا در غار زندگی کنیم، اما مردم راضی نباشند، نتیجه بخش نخواهد بود. با صدور دستور نمی‌توانیم مردم را وادار به مقاومت کنیم یا مصوبه‌ای بگذارنیم که طبق قانون مقاومت کنند.

اکنون به جز نان و بنزین، سایر نیازمندی‌های مردم با دلار تامین می‌شود

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون به جز نان و بنزین، مردم با دلار زندگی می‌کنند، بیان کرد: هر چه که مردم استفاده می‌کنند دلاری است در حالی که حقوق آن‌ها به کمترین قدرت رسیده است.

همه مشکلات ناشی از ضعف دولت در کار اجرائی نیست/ کاهش درآمد نفتی در ایجاد مشکلات اثرگذار است

وی با بیان اینکه برخی بروز مشکلات را نتیجه مدیریت ناکارآمد دولت می‌دانند، افزود: من معتقدم این یک نوع آدرس دادن غلط است. شاید تا 20 درصد خطای اجرائی داشته باشیم اما وقتی سال گذشته 2 میلیون و 850 هزار بشکه نفت صادر می‌کردیم و امروز هنوز نتوانسته‌ایم یک و نیم میلیون بشکه نفت را طبق قانون برنامه صادر کنیم و حتی زیر 400 هزار بشکه نفت را به فروش می‌رسانیم، نشان می‌دهد وضعیت مالی کشور سخت شده است.

میرزایی نیکو ادامه داد: پولی هم که به کشور می‌آید به دلیل آنکه در بانک‌ها است و باید از هر بانکی به بانکی دیگر ضریب بخورد و بازار برای این مافیا می‌چرخد، عربستان و دوبی و... هم بدشان نمی‌آید این شرایط ادامه پیدا کند زیرا ایران با این شرایط توسعه پیدا نمی‌کند، حرف من این بود وگرنه هیچ کس مخالف انقلاب، ایستادگی و صدور انقلاب نیست.

برای قضاوت سخنانم فیلم کامل را مشاهده کنند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: من همه را سفارش کردم که فیلم را بصورت کامل ببینند زیرا این کلیپ انتخابی بود و سفارش می‌کنم دوستانی که میخواهند قضاوت کنند فیلم را به صورت کامل تماشا کنند.

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محلی که در آن چنین سخنرانی داشته است، گفت: روستایی به نام سِله بُن در فیروزکوه وجود دارد که این روستا بالای سدی به نام نمرود واقع شده است. این سد از سال 70 کلنگ زنی شده اما به دلیل ساخت این سد و اینکه روستا زیر آب خواهد رفت، مسئولان معتقدند نباید امکاناتی مانند گاز به این روستا اختصاص یابد در حالیکه لوله از از آنجا عبور کرده است.

میرزایی نیکو اظهار داشت: از روزی که بعنوان نماینده مردم انتخاب شدم گفتم، هر وقت روستا به زیر آب رفت هم می‌توان فلکه گاز را بست و کلید برق آن را نیز قطع کرد، ضمن اینکه پیش از انقال مردم روستا به محل جدیدی که تعیین شده، باید امکانات آنجا فراهم شده باشد و صرف اینکه بگوییم پولی را در اختیار مردم قرار می‌دهیم پذیرفتنی نیست.

لازم به ذکر است فیلمی در فضای مجازی با عنوان "توهین نماینده مردم فیروزکوه و دماوند به ملت ایران و آرمان‌های انقلاب" از سخنرانی قاسم میرزایی نیکو در روستای سله بن در حال انتشار است، به همین منظور گفتگویی را با این نماینده مردم در مجلس انجام دادیم تا توضیحاتی را مطرح کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet