هدر موبایل
1398/03/28 18:16:36
سرویس سیاسی
کاتب در تشریح نشست امروز کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس خبرداد:

بازنگری در شیوه تعیین کمیسیون نمایندگان مجلس

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس گفت: تعیین عضویت نمایندگان مجلس در کمیسیون‌های تخصصی بر اساس امیتازاتی خواهد بود که بر مبنای ۳ شاخص سابقه نمایندگی، سابقه کار اجرائی و مدارک تحصیلی کسب می‌کنند.
بازنگری در شیوه تعیین کمیسیون نمایندگان مجلس رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس گفت: تعیین عضویت نمایندگان مجلس در کمیسیون‌های تخصصی بر اساس امیتازاتی خواهد بود که بر مبنای 3 شاخص سابقه نمایندگی، سابقه کار اجرائی و مدارک تحصیلی کسب می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901106589860681.jpg بازنگری,در,شیوه,تعیین,کمیسیون,نمایندگان,مجلس Icana

غلاﻣﺮﺿﺎ ﻛﺎﺗﺐ در گفت‌وگو با  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه امروز (سه شنبه 28 خرداد ماه) کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: طبق مواد 36 و 37 آئین نامه داخلی مجلس تعیین کمیسیون‌های نمایندگان در مجلس آینده بر اساس امیتازاتی است که بر مبنای 3 شاخص کسب می‌کنند.

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس در تشریح 3 شاخصی که امتیاز نمایندگان برای تعیین کمیسیون تخصصی مهم است، بیان کرد: سابقه نمایندگی، سابقه کار اجرائی و مدارک تحصیلی نمایندگان امتیازاتی است که بر اساس این شاخص‌ها نمایندگان امتیاز کسب می‌کنند.

وی افزود: سیستمی طراحی می‌شود که براساس این امتیازات کمیسیون تخصصی نمایندگان را تعیین می‌کند.

کاتب گفت: دستورالعمل این موضوع در جلسه امروز کمیسیون مطرح شد و قرار شد تا نمایندگان این دستورالعمل را مطالعه کنند و نهایتا سه‌شنبه هفته آینده در خصوص آن تصمیم‌گیری کنیم.

لازم به ذکر است در ماده 37 قانون آئین نامه داخلی مجلس آمده است:

هر نماینده بجز رئیس مجلس ملزم است عضویت یکی از کمیسیون‌های دائمی را که برای آن انتخاب و تعیین می‌شود بپذیرد و در صورت تمایل می‌تواند در کمیسیون‌های دیگر مجلس با حق اظهار نظر و بدون حق رأی شرکت کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet