هدر موبایل
1398/03/29 08:00:00
سرویس اجتماعی
کرد

تهیه پیوست اجتماعی برای طرح‌های کلان ملی، منطقه‌ای و بومی ضروری است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه توسعه همه جانبه کشور مستلزم تدوین پیوست اجتماعی پیش از اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی است،گفت: اجرای یک طرح بدون بستر مناسب از حیث اجتماعی و فرهنگی، موفقت آن را با مشکل مواجه می‌کند.
تهیه پیوست اجتماعی برای طرح‌های کلان ملی، منطقه‌ای و بومی ضروری است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه توسعه همه جانبه کشور مستلزم تدوین پیوست اجتماعی پیش از اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی است،گفت: اجرای یک طرح بدون بستر مناسب از حیث اجتماعی و فرهنگی، موفقت آن را با مشکل مواجه می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201703104166375316.jpg تهیه,پیوست,اجتماعی,برای,طرح‌های,کلان,ملی،,منطقه‌ای,و,بومی,ضروری,است Icana

علی کرد  در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با ضرروت تدوین پیوست اجتماعی پیش از اجرای طرح‌های عمرانی، اقتصادی و صنعتی گفت: اجرای یک طرح بدون بستر مناسب از حیث اجتماعی و فرهنگی، موفقیت آن را با مشکل مواجه می‌کند. ارزیابی تأثیرات اجتماعی پروژه‌ها در مرحله طراحی آن انجام می‌گردد و چنانچه نتایج بررسی‌ها نشان دهد که بستر اجتماعی آن پروژه وجود ندارد، یا از انجام آن خودداری کرده و یا بستر موردنیاز آن را فراهم می‌کنند.

کاهش پیامدهای منفی طرح‌های کلان کشور با تدوین پیوست اجتماعی

کرد با بیان اینکه تدوین پیوست اجتماعی برای طرح‌های کلان ملی، منطقه‌ای و بومی، تبعات و پیامدهای منفی بسیاری از طرح‌های عمرانی، اقتصادی و صنعتی را در کشور کم می‌کند، اظهار کرد: پیوست اجتماعی ضمن اینکه ظرفیت و توان اجتماعی طرح ها را ارتقاء می‌دهد، بین نیازها و انتظارات مردم منطقه و پروژه سازگاری ایجاد می‌کند.

اجرای پروژه‌ها با پیوست اجتماعی از فقر و نا امنی منطقه می‌کاهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: اجرای پروژه‌ها با پیوست اجتماعی می‌تواند، از فقر منطقه و نا امنی بکاهد، از طرفی توسعه همه جانبه کشور مستلزم آن است که در همه پروژه‌های عمرانی و صنعتی پیوست اجتماعی تدوین شود و صاحبان طرح‌ها و پیمانکار‌ها موظف شوند در طرح‌های توجیهی و تفصیلی به پیوست‌های اجتماعی که شامل محرومیت زدایی، اشتغال، امنیت و آموزش، بهداشت و اقتصاد مردم می‌شود، توجه کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet