خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/17 13:07:24
سرویس سیاسی
لاریجانی:

هیات های مذهبی از کارهای خرد سیاسی پرهیز کنند

**رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هیاتهای مذهبی باید از کارهای خرد سیاسی پرهیز کنند چون این اقدامات مربوط به احزاب است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی روز جمعه در جمع هیات های مذهبی ، ستون فقرات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ولایت فقیه دانست و اظهارداشت: ولایت فقیه عامل و رکن رکین موفقیت ها در کشور و از امهات نظام اسلامی است به نحوی که آنچه باعث شکست دشمن و پایداری وحدت و صلابت و پیروزی در مقاطع حساس و بزرگ کشور ازجمله بحث هسته ای شد، تنها ولایت فقیه بود.

وی خاطر نشان کرد: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران با این صلابت و موضع بالا در میان کشورهای منطقه وجهان به خصوص در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی ظاهر شده است تنها به واسطه ولایت فقیه حضرت امام (ره)و مقام معظم رهبری بوده است.

لاریجانی ولایت فقیه را گوهری گرانبها در کشوردانست و افزود:ولایت فقیه مخالف صریح و روشن سلطنت و دیکتاتوری و حافظ حقوق مردم در مبارزه با فساد و تبعیض است.

رئیس مجلس افزود:هیات های مذهبی باید از کارهای خرد سیاسی پرهیز کنند چون این اقدامات مربوط به احزاب است.

لاریجانی گفت: هیات های مذهبی هر چه به معارف اهل بیت نزدیک تر شوند ، در جان و دل مردم اثر زیباتری خواهند داشت.

وی سیاسی شدن منبرهای مساجد را امر بدی ندانست ولی تصریح کرد: باید توجه داشت هیات های مذهبی نخست باید زیربنای دینی را فراهم آورند و سپس به مسائل روز بپردازند.

لاریجانی یادآور شد: آنچه موجب استحکام فکری ، شخصیتی و اعتقادی در افراد می شود، بصیرت دینی است لذا باید به این موضوع توجه ویژه داشت.

رئیس مجلس اظهارداشت: باید هدف گذاری و سمت گیری هیات های مذهبی مشخص باشد چرا که این اقدام ،منجر به پرهیز از کارهای سطحی می شود.

وی گفت: در این مقطع برای عمق بخشیدن به معارف و گسترش بصیرت دینی باید از معارف اهل بیت و ائمه معصوم  استفاده کرد.

لاریجانی با اشاره به اینکه مداحی امری با ارزش است ، افزود:مداحی به دلیل اینکه مختص به اعتقادات تشیع است ، موجب قلیان احساسات  و این احساسات به اراده پیوند بخورد و اراده هم معطوف به هدف که بصیرت دینی است گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet