هدر موبایل
1398/03/28 23:32:00
سرویس بین الملل

دیدار امیرآبادی و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با رئیس مجلس سنای پاکستان

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان و هیات همراه با رئیس مجلس سنای پاکستان دیدار و گفتگو کرد.
دیدار امیرآبادی و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با رئیس مجلس سنای پاکستان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان و هیات همراه با رئیس مجلس سنای پاکستان دیدار و گفتگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906104456726112.jpg دیدار,امیرآبادی,و,اعضای,گروه,دوستی,پارلمانی,ایران,و,پاکستان,با,رئیس,مجلس,سنای,پاکستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان و هیات همراه در ادامه دیدارهای خود به اسلام آباد، با صادق سنجرانی، رئیس مجلس سنای پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات دیرینه فرهنگی و تاریخی دو کشور افزود: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان دو کشور قدرتمند منطقه هستند و اراده قوی دو ملت و دو دولت برگرفته از تاریخ بزرگ و اشتراکات قوی میان آنها است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با اشاره به خروج یکجانبه‌ آمریکا از برجام و اقدامات تحریک آمیز آن کشور  در منطقه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با وجود اقدامات مخرب آمریکا، همواره به دنبال تقویت صلح و ثبات منطقه است.

وی در ادامه تصریح کرد: علیرغم گزارش‌های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر عملکرد شفاف ایران در خصوص برجام و پاییندی به تعهدات خود، آمریکا از این توافق خارج شده و قوانین بین‌المللی را نقض کرده است.

امیرآبادی ‌فراهانی با اشاره به روند رو به رشد حجم تبادلات اقتصادی میان تهران و اسلام‌آباد تصریح کرد: علیرغم تلاش برخی کشورهای منطقه  جهت تخریب روابط ایران و پاکستان و به چالش کشیدن حسن نیت  روابط دو‌ کشور نسبت به یکدیگر، خوشبختانه حجم تجارت فی‌مابین روند صعودی داشته و گام‌های خوبی برای بهبود مناسبات اقتصادی و مالی فیمابین برداشته شده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرایی شدن انتقال خط لوله گاز ایران به پاکستان گفت: امیدواریم طرح خط لوله صلح به زودی اجرایی شود تا زمینه  بسط و گسترش مراودات دوستانه با کشورهای همسایه به ویژه مردم پاکستان بیش از گذشته فراهم گردد.

صادق سنجرانی، رئیس مجلس سنای پاکستان نیز در این دیدار با حائز اهمیت برشمردن روابط اسلام آباد و تهران گفت: روابط خوب پاکستان با جمهوری اسلامی ایران بر هیچ کسی پوشیده نیست و با توجه به ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک دو کشور، جمهوری اسلامی ایران را کشور دوست و همسایه مهم خود می دانیم.

وی با اشاره به سفر موفقیت آمیز اخیر عمران خان نخست وزیر پاکستان به ایران بر لزوم گسترش روابط فی‌مابین تاکید کرد و افزود: تصمیم‌های اخیر مقام‌های عالی رتبه دو کشور باعث افزایش بیش از پیش مناسبات دوستانه ایران و پاکستان شده است.

رییس مجلس سنای پاکستان در پایان این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به عملیاتی شدن هرچه سریعتر خط لوله گاز جمهوری اسلامی ایران به جمهوری اسلامی پاکستان تصریح کرد: ما علاقه‌مند به پیشبرد طرح خط لوله انتقال گاز از ایران هستیم زیرا آن را به نفع منافع مردم دو کشور  می دانیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet