هدر موبایل
1398/03/29 13:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
در جلسه اقتصاد مقاومتی در مجلس شورای اسلامی مطرح شد

آستانه تحمل اقتصادی مردم به شدت کاهش یافته است

جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون اداری و استخدامی رئیس‌جمهور و نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
آستانه تحمل اقتصادی مردم به شدت کاهش یافته است جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون اداری و استخدامی رئیس‌جمهور و نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/125249.jpg آستانه,تحمل,اقتصادی,مردم,به,شدت,کاهش,یافته,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد بیگدلی  در جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون اداری و استخدامی رئیس‌جمهور و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر در دوره‌ای هستیم که آستانه تحمل اقتصادی مردم به شدت کاهش یافته است.

نماینده مردم خدابنده به امنیت و حضور مردم به‌عنوان پشتوانه اشاره کرد و گفت: امیدوارم آستانه تحمل مردم دوباره افزایش یابد.

بیگدلی با اشاره به تفویض اختیار انجام شده به استان‌ها، تصریح کرد: اگر اختیارات استانی افزایش یابد، باری از روی دوش دولت برداشته شده و دولت می‌تواند به مسائل کلان کشور رسیدگی بیشتری کند، باید توجه داشت تا زمانی که قیمت‌ها واقعی‌سازی نشده و قیمت حامل‌های انرژی آزاد نشود، مشکلات کشور پابرجا خواهد ماند.

در ادامه، وقفچی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: تولید در توسعه حرف اول را می‌زند و اگر باور بر این است، زیرساخت استان‌ها باید تقویت شود.

علی وقف‌چی ادامه داد: زنجان تنها استانی است که سد ذخیره‌ای ندارد و سدهای موجود نیز حجم کمی دارد و انتظار داریم دولت در زمینه تخصیص ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب به استان همراهی کند.

در ادامه، خاتمی نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: در حال حاضر ضرب‌آهنگ آنچه که دشمن ایجاد کرده و آنچه که در جریان است با ضرب‌آهنگ اقتصاد ناهماهنگ است که نیاز به حرکت و مسیر متفاوت داریم.

سیدمرتضی خاتمی با بیان اینکه دولت فرمانده اقتصاد مقاومتی است و باید تحولی ایجاد کند، ادامه داد: ضریب بازگشت درآمد در استان ۴۰ درصد است. استان زنجان با داشتن درآمد مناسب، استان محرومی است و باید درآمد بیشتری به استان بازگردد. بودجه‌ریزی و نظام مالیاتی سنتی است و این مسئله پاسخ‌گو نیست.

وی افزود: وقتی استان درآمد بیشتر به‌دست می‌آورد سازمان برنامه و بودجه مالیات بیشتری را بر استان تکلیف می‌کند.

به گزارش ایسنا نماینده ماهنشان عنوان کرد: با اوضاع موجود نمی‌توان اقتصاد را مقاومتی کرد. معدن یکی از راهبردهای کشور است ولی برای آن ابزار لجستیک و مالکیت درستی تعریف نکرده‌ایم. بهره‌برداری از معدن حداقلی و تخریب محیط‌زیست حداکثری است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet