هدر موبایل
1398/03/29 19:53:37
سرویس سیاسی
نتیجه کمک‌های گسترده دولت به احزاب چیست؟

تاثیر پرداخت ضابطه‌مند یارانه به احزاب

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کمک کردن دولت به احزاب ایرادی ندارد، اما اگر این کمک‌ها خیلی وسیع شود یعنی به گونه‌ای باشد که ادامه فعالیت احزاب منوط به کمک‌های دولت شود، در اینجا دولت بر احزاب احاطه پیدا می‌کند و مشکلاتی ایجاد خواهد شد.
تاثیر پرداخت ضابطه‌مند یارانه به احزاب نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کمک کردن دولت به احزاب ایرادی ندارد، اما اگر این کمک‌ها خیلی وسیع شود یعنی به گونه‌ای باشد که ادامه فعالیت احزاب منوط به کمک‌های دولت شود، در اینجا دولت بر احزاب احاطه پیدا می‌کند و مشکلاتی ایجاد خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802106187274769.jpg تاثیر,پرداخت,ضابطه‌مند,یارانه,به,احزاب Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پرداخت مبلغ 2 میلیارد تومان به احزاب، اظهار داشت: یارانه گرفتن احزاب موضوعی قابل بحث است، تشکیل یک حزب هزینه دارد و روش تامین هزینه‌های آن نیز مهم است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یک راه دیگر تامین هزینه‌های حزب این است که احزاب از اعضای خود حق عضویت بگیرند و راه دیگر این است که دولت به احزاب کمک کند، علاوه بر این‌ها می توان به ایجاد نهاد اقتصادی نیز اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در کشور ما ویژگی‌های خاصی در خصوص احزاب وجود دارد، افزود: فعالیت احزاب اعم از ایجاد و ادامه فعالیت، در کشوری مانند آمریکا با شرایط ایران متفاوت است، با توجه به شرایط کشور، اگر احزاب نهاد اقتصادی ایجاد کنند دچار انواع و اقسام مشکلات می‌شوند همچنان که در گذشته چنین اتفاقاتی رخ داده است، بنابراین راه مفیدی نیست.

دبیرکل انجمن اسلامی معلمان ایران با اشاره به عدم امکان دریافت حق عضویت در ایران، ادامه داد: ما معلم هستیم و اینکه بخواهیم از اعضای انجمن حق عضویت بگیریم واقعا ممکن نیست، زیرا صرف دعوت کردن از معلمان برای حضور در جلسات حزب نیز هزینه‌هایی برای آن‌ها به دنبال دارد و نمی‌توان حق عضویت هم از آن ها بگیریم.

محمدی گفت: کمک کردن دولت به احزاب ایرادی ندارد، اما اگر این کمک‌ها خیلی وسیع شود یعنی به گونه‌ای باشد که ادامه فعالیت احزاب منوط به کمک‌های دولت شود، در اینجا دولت بر احزاب احاطه پیدا می‌کند و مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر بارانه احزاب با ضابطه و قانومند پرداخت شود، مشکلی ایجاد نمی‌‍شود، افزود: به طور کلی کمک کردن دولت به احزاب خوب نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: دولتی شدن همه چیز، استقلال احزاب را دچار مشکل می کند، با توجه به نوپا بودن احزاب در ایران و اینکه خیلی مشکل دارند کمک ضابطه مند به احزاب می‌تواند مفید باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet