هدر موبایل
1398/03/30 15:52:03
سرویس سیاسی
نقوی حسینی مطرح کرد؛

آزمون اروپا در قبال تلاش آمریکا برای تحریم اینستکس

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مجلس گفت: مباحثی مانند حوزه های غذا و دارو در کانال اینستکس مطرح است و تحریم این حوزه ها خلاف قوانین بین المللی است.
آزمون اروپا در قبال تلاش آمریکا برای تحریم اینستکس عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مجلس گفت: مباحثی مانند حوزه های غذا و دارو در کانال اینستکس مطرح است و تحریم این حوزه ها خلاف قوانین بین المللی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108408600740.jpg آزمون,اروپا,در,قبال,تلاش,آمریکا,برای,تحریم,اینستکس Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به تلاش آمریکا برای تحریم نهاد مالی متناظر ایرانی اینستکس گفت: پس از خروج آمریکا از برجام اروپایی ها تعهداتی برای حفظ شاکله به خصوص محورهای اقتصادی برجام دادند که تا به امروز به درستی به آن ها عمل نکرده اند.

وی همچنین تاکید کرد: اروپایی‌ها پس از گذشت یک سال و علی‌رغم وعده‌ها، هنوز این کانال را راه اندازی نکردند، لذا در صورت تحریم این کانال در عمل دیگر دلیلی از جانب ایران برای ادامه برجام دیده نمی شود.

حوزه های غذا و دارو خارج از دایره هر نوع تحریم است 

نقوی حسینی با تاکید بر این که تحریم کانال مالی خلاف قوانین بین المللی است گفت: مباحثی مانند حوزه های غذا و دارو در کانال اینستکس مطرح است و تحریم این حوزه ها خلاف قوانین بین المللی است.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مجلس تصریح کرد: اروپایی ها طی دو سال گذشته نشان دادند که توانمندی و آمادگی کافی برای همراهی با ایران و مقابله با تحریم‌های آمریکا را ندارند بنابراین رفتار اروپا در قبال تلاش آمریکا برای اینستکس آزمون ادامه برجام است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی درباره تلاش آمریکا برای تحریم نهاد مالی متناظر ایرانی اینستکس تاکید کرد: بدون شک این اقدام و مقاومت اروپا در برابر این مسال از لحاظ حیثیتی برای آن ها اهمیت بسیاری دارد و آزمون نهایی اروپا در برجام محسوب می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet