هدر موبایل
1398/03/30 16:10:14
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه عنوان کرد؛

ورود کمیسیون امنیت ملی به تخلفات پروتکلی سفارتخانه‌ها

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در صورت نیاز این کمیسیون به تخلفات پروتکلی سفارتخانه‌ها ورود کرده و این موضوع را پیگیری می‌کنیم.
ورود کمیسیون امنیت ملی به تخلفات پروتکلی سفارتخانه‌ها رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در صورت نیاز این کمیسیون به تخلفات پروتکلی سفارتخانه‌ها ورود کرده و این موضوع را پیگیری می‌کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201906104586225365.jpg ورود,کمیسیون,امنیت,ملی,به,تخلفات,پروتکلی,سفارتخانه‌ها Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص میهمانی‌هایی که در برخی سفارتخانه‌های خارجی حاضر در تهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: همه میمهانی‌ها و مراسم‌هایی که سفارتخانه‌ها برگزار می‌کنند در قالب پروتکل‌هایی است که بین دو کشور شکل می‌گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر سفارتخانه، جزئی از خاک آن کشور محسوب می‌شود، بیان کرد: همین که مسئولان در این میهمانی‌ها حضور پیدا نکنند، کفایت می‌کند؛ اینکه شخصی به میهمانی سفارتخانه‌ها برود و بخواهد طبق نظر وی، نشست ها برگزار شود، ممکن نیست.

وی با انتقاد از برخی تذکرات که کلی و غیردقیق هستند، افزود: به جای کلی گویی باید دقیق حرف بزنیم، تذکری دادند در مورد پارتی که سفارت انگلیس برگزار شده است، هر چه تحقیق کردیم کسی را پیدا نکردیم که از مجلس درآنجا حضور داشته باشد، ولی عملا به اسم مجلس تمام شد در حالیکه اصلا چیزی مشخص نشد.

فلاحت پیشه ادامه داد: نمایندگان به جای تذکرات غیرشفاف باید دقیق تذکر بدهند و حتی در صورت نیاز تحقیق و تفحص کنند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به صورت مکتوب به ما دستور دهند، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به تخلفات پروتکلی سفارتخانه‌ها برای برگزاری میهمانی‌ها ورود کرده و این موضوع را پیگیری می‌کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet