هدر موبایل
1398/03/30 15:52:24
سرویس سیاسی
میرزایی مطرح کرد:

طراح و عامل اجرایی سناریوی بندر فجیره تا دریای عمان مشخص است

عضو فراکسیون امید مجلس گفت:کنار هم قرار دادن حادثه انفجار نفتکش ها در دریای عمان و  نفت کش های فجیره رنگ باروت ریاض و واشنگتن را در این انفجارها نشان می دهد.
طراح و عامل اجرایی سناریوی بندر فجیره تا دریای عمان مشخص است عضو فراکسیون امید مجلس گفت:کنار هم قرار دادن حادثه انفجار نفتکش ها در دریای عمان و  نفت کش های فجیره رنگ باروت ریاض و واشنگتن را در این انفجارها نشان می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg طراح,و,عامل,اجرایی,سناریوی,بندر,فجیره,تا,دریای,عمان,مشخص,است Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره انفجار دو نفت کش در دریای عمان همزمان با سفر سخست وزیر ژاپن "شینزو آبه" به تهران گفت:  این حادثه دو دستاورد مهم مبنی بر "تنش در خاورمیانه " و " افزایش قیمت نفت" را در پی دارد، بنابران باید دقت کرد که نفع چه کشورهایی در این موضوع است.

با اشاره به انفجار نفت کش در بندر فجیره در ماه های اخیر تاکید کرد: ادامه سناریو انفجار نفتکش ها در منطقه بدون شک برنامه ریزی و عامل اجرایی منطقه ای دارد و اگر رد آتش را خوب دنبال کنیم رنگ باروت ریاض و واشنگتن مشهود است.

وی ادامه داد : این حوادث تاثیرات بند مدتی بر قیمت نفت ندارد،اما در برهه های کوتاه تنش های اقتصادی و سیاسی و امنیتی را ایجاد می کند.

عربستان و آمریکا از متشنج شدن فضای امنیت انرژی منطقه سود می برند

عضو فراکسیون امید مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات مایک پمپئو درباره نقش ایران در انفجار نفت کش ها در دریای عمان تاکید کرد : در مورد حادثه بندر فجیره نیز آمریکا همین ادعاها را مطرح کرد؛ در همان زمان نیز شواهد نشان می داد که این حوادث به نفع ایران نیست که بخواهد در آن نقشی داشته باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عربستان و آمریکا از افزایش قیمت نفت و متشنج شدن فضای امنیت انرژی منطقه سود می برند نه ایران بنابراین رد این آتش روشن است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet