هدر موبایل
1398/03/30 18:16:00
سرویس استان ها
ولی الله نانواکناری رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران :

استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و... به طور جدی با بحران کمبود آب دست و پنجه نرم می کنند اما چرا رئیس جمهور تنها بحث سمنان را مطرح می‌کند؟

در راستای ارزیابی سیاست‌های مرتبط با طرح‌های انتقال آب از دریاچه خزر، نشست واکاوی طرح انتقال آب دریای خزر (کاسپین) به فلات مرکزی با حضور پژوهشگران، دانشگاهیان، دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌های مردمی از دو استان مازندران و سمنان و مجریان طرح یکشنبه (۲۶ خرداد ماه) در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری تشکیل شد.
استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و... به طور جدی با بحران کمبود آب دست و پنجه نرم می کنند اما چرا رئیس جمهور تنها بحث سمنان را مطرح می‌کند؟ در راستای ارزیابی سیاست‌های مرتبط با طرح‌های انتقال آب از دریاچه خزر، نشست واکاوی طرح انتقال آب دریای خزر (کاسپین) به فلات مرکزی با حضور پژوهشگران، دانشگاهیان، دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌های مردمی از دو استان مازندران و سمنان و مجریان طرح یکشنبه (۲۶ خرداد ماه) در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری تشکیل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104206873144.jpg استانهای,سیستان,و,بلوچستان،,کرمان،,یزد,و...,,به,طور,جدی,با,بحران,کمبود,آب,دست,و,پنجه,نرم,می,کنند,اما,چرا,رئیس,جمهور,تنها,بحث,سمنان,را,مطرح,می‌کند؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در راستای ارزیابی سیاست‌های مرتبط با طرح‌های انتقال آب از دریاچه خزر، نشست واکاوی طرح انتقال آب دریای خزر (کاسپین) به فلات مرکزی با حضور پژوهشگران، دانشگاهیان، دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌های مردمی از دو استان مازندران و سمنان و مجریان طرح یکشنبه (۲۶ خرداد ماه) در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری تشکیل شد.

در همین زمینه ولی الله نانواکناری رئیس مجمع نمایندگان مازندران و از سخنرانان این جلسه در رابطه با معایب طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان گفت: امروز تغییر در اکوسیستم دریای خزر موجب مرگ نسل آبزیان شده است، آقای رییس جمهور اگر نگاه به منفعت ملی دارید که به نظر ما دارید، آیا سمنان دچار کمبود آب است یا فلات ایران؟

وی افزود: استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و...  به طور جدی با بحران کمبود آب دست و پنجه نرم می کنند اما چرا رئیس جمهور تنها بحث سمنان را مطرح می‌کند؟ مگر آقای رییس جمهور، رئیس جمهور سمنان هستند؟

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در پایان افزود: مازندران خود دچار کمبود آب است و در فصل کشت این استان به مرز هشدار می‌رسد و بسیاری از زمین‌های شالیزاری به خاطر کمبود آب کشت نمی‌شود لذا برای برون رفت از این مشکل و نجات فلات خشک ایران پیشنهاد ما انتقال آب‌ دریای عمان است که در مسیر تمام استانهایی که به طور جدی با کمبود آب مواجه هستند قرار دارد تقریبا تمامی این استانها را بهره‌مند می‌کند، از طرف دیگر سیستم آزاد دریای عمان کمترین خسارت محیط زیستی را به همراه دارد.

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet