حلول ماه ربیع الاول
1388/07/18 10:06:00
سرویس سیاسی
در ارتباط با انتخاب استانداران نماینده ساری:

مشورت‌با نمایندگان‌‌به بهبود عملکرد آنها کمک می کند

**نماینده ساری اظهار داشت: مشورت با نمایندگان برای انتخاب استانداران می‌تواند به بهبود عملکرد آنها کمک کند.

"علی اصغر یوسف نژاد" نماینده ساری که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می‌گفت، افزود: در استان مازندران از زمانی که بحث گمانه زنی برای انتخاب استانداران در سایت‌های خبری مطرح شده با نمایندگان این استان مشورتی صورت نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: البته اینکه در مورد انتخاب استاندار از نماینده اظهار نظر شود موافق نیستم، این مساله به اختیار وزارت کشور است.

نماینده ساری با اشاره به موضوع استقلال قوا در قانون اظهار داشت: مجلس باید به کار نظارت و پشتیبانی مدیران بپردازد.

وی افزود: در استان مازنداران هم به همین گونه است البته ممکن است همکاران ما نظرات دیگری داشته باشند اما بنده موافق تایید نظر نماینده مجلس برای عزل و نصب مدیران نیستم.

یوسف نژاد از احتمال تغییر استانداران مازندران خبر داد و گفت:‌ شنیده‌ام که تعدادی از نمایندگان در حال جمع‌آوری امضا برای یک یا چند نفر هستند اما بنده امضا نکردم.

وی افزود: اگر با حفظ استقلال، مواضع و تکالیفی که به عهده دستگاه‌های اجرایی است، وزارتخانه‌ها اگر نظرات نمایندگان را داشته باشند می‌تواند به بهبود اوضاع و عملکرد بالای مسئولین کمک کند.

نماینده ساری خاطرنشان کرد: البته در این مشورت نباید بحث سهم خواهی و سلیقه‌ای باشد بلکه براساس اصولی صورت گیرد که ما به آن معتقد هستیم.

وی افزود: یکی از اصولی که به آن اعتقاد داریم "سابقه کار"، "تدبیر مدیریتی "و" ارتباط تحصیلات و تجربیات با نوع ماموریتی" که مدیران بر عهده دارند را شامل می شود.

یوسف نژاد اظهار داشت:‌ اگر چنین فضایی حاکم شود و اصول هم رعایت شود استقلال دو قوه هم لحاظ شود نکته بدی نیست ولی تکلیفی برای دستگاه اجرایی نیست که حتما با نمایندگان مشورت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet