ایام محرم 1398
1388/07/18 10:45:00
سرویس اقتصادی
فولادگر:

بنزین‌تولیدی‌در کشوربا استانداردهای روز دنیا بسیار فاصله‌ دارد

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنزین‌های تولیدی در کشور به لحاظ درجه اکتان متاسفانه در حد پایین و با استانداردهای روز دنیا بسیار فاصله‌ دارد.

"حمید رضا فولادگر" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: در بنزین‌های تولید داخل کشور طبق استاندارد‌های یورو3 و یورو4 که کشورهای توسعه یافته امروزه به عنوان یک شاخص محسوب می‌شود متاسفانه انجام نمی‌گیرد، که این یکی از نقایص کار محسوب می‌شود.

نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: باید در طرح‌های بهینه‌سازی پالایشگاه‌ها موضوع بهبود بنزین وکاهش آلاینده‌ها به عنوان یک ضرورت مدنظر قرار گیرد.

وی در خصوص اقدامات مجلس برای بهبود بنزین تولیدی در کشور گفت: مجلس شورای اسلامی در بودجه سالیانه، و هم در قانون مدیریت سوخت حمایت خود را از بهینه‌سازی تولیدات پالایشگاه اعلام کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در خصوص اقدامات خودروسازی گفت: به موازات فعالیت‌هایی که در خصوص بهبود بنزین صورت می‌گیرد خودروسازی ما باید در جهت بهبود موتورهای خودروها تلاش‌های لازم را انجام دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: لازم است خودروسازی ما در زمینه تولید موتور، اقدامات لازم را به انجام برساند در عین حال نظارت‌های لازم را در ارتباط با استانداردها شدن آن صورت دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet