هدر موبایل
1398/03/31 14:17:00
سرویس اجتماعی
ذوالقدر با یادآوری روند افزایشی تعداد زنان سرپرست خانوار:

تصادفات عاملی موثر در افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار است

عضو فراکسیون زنان با انتقاد از اینکه تصادفات عاملی موثر در افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار است بر ضرورت توجه به اقدامات پیشگیرانه برای کاهش تعداد آنها تاکید کرد.
تصادفات عاملی موثر در افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار است عضو فراکسیون زنان با انتقاد از اینکه تصادفات عاملی موثر در افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار است بر ضرورت توجه به اقدامات پیشگیرانه برای کاهش تعداد آنها تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104262747429.jpg تصادفات,عاملی,موثر,در,افزایش,تعداد,زنان,سرپرست,خانوار,است Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری روند افزایشی تعداد زنان سرپرست خانوار، گفت: فراکسیون زنان تلاش زیادی برای بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار دارد که در این رابطه با تلاش نمایندگان زن مجلس 300 میلیارد تومان به بیمه زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست در بودجه 98 اختصاص و در بودجه سال 97 نیز 230 میلیارد تومان به این مهم اختصاص یافت.

با اقدامات پیشگیرانه می‌توان تعداد زنان سرپرست خانوار را کاهش داد

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با اقدامات پیشگیرانه می توان تعداد زنان سرپرست خانوار را کاهش داد، ادامه داد: طلاق، تصادفات، از کارافتادگی همسر، زندان و اعتیاد از جمله عوامل موثر در افزایش تعداد زنان سرپرست خانوار است که به طور قطع  با کنترل و مدیریت تمامی این آسیب ها می توان گامی جدی برای کاهش تعداد زنان سرپرست خانوار برداشت.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش حمایت اقتصادی از زنان سرپرست خانوار، با بیان اینکه بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی معاونت زنان ریاست جمهوری تعداد زنان سرپرست خانوار بیش از سه میلیون و 600 هزار نفر است، افزود: البته تعداد این زنان با خانواده به بیش از هفت میلیون می رسد که در این رابطه باید سیاست ها و تمهیداتی برای کاهش تعداد و حمایت اقتصادی مطلوب از آنها داشته باشیم.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هر چند باید تسهیلات و حمایت هایی از زنان سرپرست خانوار صورت گیرد اما متاسفانه به دلیل زیاد بودن تعداد اغلب آنها هنوز در نوبت دریافت وام و تسهیلات و حمایت ها به سر می برند.

ذوالقدر افزود: تصادفات یکی از عوامل موثر در تعداد زنان سرپرست خانوار است که نیاز است دولت و وزارت راه و شهرسازی تمهیدات مناسب را برای کاهش سوانح داشته باشد البته در هرمزگان و سیستان و بلوچستان معضل تصادف رانندگان با شتر را داریم و هیچ برنامه ریزی برای کاهش این معضل پیش بینی نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet