پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/18 11:30:00
سرویس بین الملل
رییس شورای‌بین‌المجالس ایران :

پارلمانهای‌جهان‌نبایددرقبال‌نقض‌حقوق‌فلسطین‌بی‌تفاوت‌باشند

**پیام رییس شورای بین‌المجالس جمهوری اسلامی ایران به رییس اتحادیه بین‌المجالس پارلمانی پارلمانهای جهان نباید در قبال نقض حقوق ملت فلسطین بی‌تفاوت باشند.

در پی ارائه گزارش هیات حقیقت یاب سازمان ملل متحد به شورای حقوق بشر در مورد تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، حشمت ا.. فلاحت پیشه رییس شورای بین المجالس جمهوری اسلامی طی پیامی به بن‌گوریراب رییس اتحادیه بین المجالس تاکید کرد که نمایندگان مجالس نباید در نشست صدوبیست‌ویکم مجمع بین‌المجالس در ژنو ( که هفته آینده برگزار می‌شود) نسبت به جنایات رژیم اسرائیل در تجاوز 22 روزه به غزه بی‌تفاوت باشند متن پیام به شرح زیر است:

جناب آقای بن‌گوریراب

رییس محترم اتحادیه بین‌المجالس

 

باسلام

همان طوری که اطلاع دارید هفته گذشته گزارش هیات حقیقت یاب سازمان ملل در خصوص تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه به دوازدهمین نشست شورای حقوق بشر ارائه شد.

در این گزارش، هیات حقیقت یاب،‌ تجاوز 22 روزه نیروهای اسرائیلی در غزه را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داده و با برشمردن موارد متعددی از جنایات رژیم اسرائیل در طی این مدت و ذکر  مصادیق بارزی چون امحاء زیرساخت‌ها و تاسیسات حیاتی این منطقه و کشته و زخمی نمودن صدها نفر از ساکنان مظلوم و بی‌گناه غزه خصوصاً از طریق بمباران مناطق غیرنظامی، این جنایات را مصداق بارز نقض حقوق بشر، حقوق بشردوستانه و جنایات جنگی ذکر نموده است.

ضمن تقدیر از پی‌گیری‌های سازمان ملل در این زمینه، جادارد که بنابر رویه معمول در چارچوب ساز و کارهای پارلمانی نیز تحرکی جدی از سوی نهادهای بین‌المللی پارلمانی، خصوصاً اتحادیه بین‌المجالس به عنوان پارلمان جهان صورت گیرد. در این راستا تروئیکای مجمع پارلمانی آسیا طی بیانیه‌ای از مفاد این گزارش در خصوص جنایات رژیم صهیونیستی حمایت نموده است. بدون شک برگزاری اجلاس 121 مجمع بین‌المجالس در ژنو نیز فرصت بسیار مناسبی را فراهم خواهد آورد تا نمایندگان مجالس جهان با اتخاذ موضعی واحد در جهت محکوم نمودن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه وظیفه نمایندگی خود را به عنوان نمایندگان ملت‌ها و افکار عمومی حق طلب جهان ایفا نمایند.

بدیهی است موضع‌گیری بجا و شایسته اتحادیه بین‌المجالس در اجلاس 121 مجمع بین‌المجالس در ژنو جهت پی‌گیری نقض حقوق حقه مردم فلسطین می‌تواند زمینه استحکام و تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های پارلمانی در ابعاد بین‌المللی را فراهم نماید.

 

حشمت ا.. فلاحت پیشه

رییس گروه بین المجالس جمهوری اسلامی ایران

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet