هدر موبایل
1398/04/02 07:53:06
سرویس فرهنگی
ادیانی از طرح سئوال از وزیر ارتباطات خبر داد؛

بی توجهی دو وزارتخانه‌ به اجرای قانون هوشمندسازی مدارس

نماینده مردم قائم شهر در مجلس با انتقاد از عدم برنامه ریزی دو وزارتخانه آموزش و پرورش و ارتباطات به هوشمندسازی مدارس از احتمال ورود طرح سئوال خود از وزیر ارتباطات به صحن علنی مجلس در این رابطه خبر داد.
بی توجهی دو وزارتخانه‌ به اجرای قانون هوشمندسازی مدارس نماینده مردم قائم شهر در مجلس با انتقاد از عدم برنامه ریزی دو وزارتخانه آموزش و پرورش و ارتباطات به هوشمندسازی مدارس از احتمال ورود طرح سئوال خود از وزیر ارتباطات به صحن علنی مجلس در این رابطه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108053087504.jpg بی,توجهی,دو,وزارتخانه‌,به,اجرای,قانون,هوشمندسازی,مدارس Icana

علی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره سئوالش از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عنوان کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است با رعایت مصوبات شورای عالی فضای مجازی مکلف است با همکاری وزارت آموزش و پرورش تا پایان سال دوم اجرای قانون برنامه نسبت به هوشمندسازی مدارس اقدام کند.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون اقدامی در این راستا از سوی دو وزارتخانه ارتباطات و آموزش و پرورش صورت نگرفته است، گفت: بر همین اساس سئوالی از وزیر ارتباطات در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طرح شد که  که پاسخ‌های قانع کننده‌ای از جانب وزیر ارتباطات در پاسخ به این سئوال صادر نشد.

ادیانی اضافه کرد: بر این اساس مقرر شد با حضور وزرای آموزش و پرورش و ارتباطات، کمیته جهت رسیدگی به موضوع هوشمندسازی مدارس تشکیل شود که به پس از استعفای وزیر آموزش و پرورش، تشکیل این کمیته نیز به تعویق افتاد. لذا سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش باید هرچه سریع‌تر نسبت به پاسخگویی به این سئوال اقدام کند.

تأکید قانون بر دسترسی الکترونیک دانش آموزان به کتب درسی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، امکان دسترسی الکترونیک(سخت افزاری- نرم افزاری و محتوا) به کتب درسی، کمک آموزشی، رفع اشکال، آزمون و مشاوره تحصیلی، بازیهای رایانه‌ای آموزشی،  استعدادسنجی،  آموزش  مهارتهای  حرفه‌ای،  مهارتهای  فنی  و  اجتماعی  را  به صورت رایگان  را از جمله مواردی خواند که قانون برنامه ششم توسعه نسبت به آن‌ها تأکید دارد.

وی ادامه داد: موارد نام برده شده باید برای  کلیه دانش‌آموزان شهرهای زیر بیست هزار نفر و روستاها و حاشیه شهرهای بزرگ فراهم شود.

ادیانی اضافه کرد: در قانون برنامه تأکید شده که دولت برای تأمین هزینه‌های این ماده می‌تواند از مشارکت بخش غیردولتی استفاده کند و هزینه های مذکور به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی تلقی می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: بخش مربوط به زیرساخت‌های این طرح به عهده وزارت ارتباطات و بحث مربوط به محتوا نیز به عهده وزارت آموزش و پرورش است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet