خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/20 15:48:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده مشکین شهر: کارنامه ما در پیشگاه خداوند محفوظ و در برابر ملت مفتوح است

ولی ملکی، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به گذشت قریب به سه سال و نیم از دوره نمایندگی نمایندگان مجلس هفتم گفت: کارنامه ما در پیشگاه خداوند محفوظ و در برابر ملت مفتوح است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده مردم مشکین شهر به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و صلوات به ارواح طیبه شهدای انقلاب، روح بلند امام راحل و عرض ادب و احترام محضر مقام معظم رهبری.

همکاران ارجمند! قریب به سه سال و نیم از دوره نمایندگی ما گذشت. کارنامه ما در پیشگاه خداوند محفوظ و در برابر ملت مفتوح است. امیدوارم که نمره قابل قبولی کسب کرده باشیم. البته اظهار رضایت مقام عظمای ولایت از عملکرد مجلس نشانگر مقبولیت مجلس است ولی بشنویم از آذرخشی:

جهان میخانه و ما می پرستیم  ولیکن‌ با خیال باده مستیم

نهاده در دو دیده چشمبندی     ز جام زندگی نوشین چندی

لب زرین جام از اشک شوییم    و زان می اشکریزان کام جوییم

به روز مرگ چشم دل شود باز  درافتد پرده و روشن شود راز

عیان گردد که آن جام زراندود    هم از روز نخست از می تهی بود

بجای می در آن خواب و خیالی امیدی، حسرتی، هجری، وصالی

که آنهم شست باید عاقبت دست       زهی میخانه و میخواره و مست

بالاخره همه متعلقات را باید در دنیا بگذاریم و بگذریم. خوشا به حال کسانی که کارنامه خوبی دارند و برای مردم خدمت کرده‌اند.

اما ضمن تقدیر و تشکر از هیأت دولت در کارهای اجرایی که به سرعت پیگیری می‌کنند، نکات چندی را متذکر می‌شوم.

1 ـ از وزارت نفت بویژه معاونت امور گازرسانی می‌خواهم ضمن ایجاد انشعاب جدید 16 اینچی گاز زمینه گازرسانی برای واحدهای صنعتی و روستاهای مشکین‌شهر را فراهم آورند.

2 ـ از وزیر محترم جهاد کشاورزی می‌خواهم نسبت به تغییر تناژ تحت پوشش محصولات سردرختی شهرستان مشکین‌شهر از 15 تن به 25 تن، اقدام لازم را بعمل آورند و همچنین برای پایین‌آوردن حق بیمه گندم نیز اقدام نمایند.

در ضمن باتوجه به مصوبه هیأت محترم دولت و تعهد وزیر در مقابل سؤال اینجانب، نسبت به واگذاری و تعیین تکلیف اراضی زراعی متعلق به شهرهای لاهرود و رزین و روستاه های صاحب‌دیوان و ارجن و قین‌عرضه و میرک، اقدام لازم را بعمل آورند و مزاحمت اداره منابع طبیعی را کم نمایند.

3 ـ فضای آموزشی شهرستان مشکین‌شهر حداقل 5 درصد نسبت به میانگین استانی کم است و در ضمن علی‌رغم بالابودن نرخ بیکاری در شهرستان به میزان 50 درصد نسبت به میانگین استانی، امسال برای آموزش عالی و نهضت سوادآموزی از جوانان مشکین‌شهر استفاده نگردید. این امر موجب نارضایتی مردم گردیده است لذا از وزیر محترم آموزش و پرورش می‌خواهم نسبت به توسعه فضای آموزشی و جذب جوانان شهرستان مشکین‌شهر دستور اقدام صادر نمایند.

4 ـ ضمن تقدیر و تشکر از مجلس، دولت و شورای محترم نگهبان در هماهنگی و تصویب لایحه خدمات کشوری، از دولت می‌خواهم ترتیبی اتخاذ نماید که قبل از پایان سال دستور فرمایند تا احکام اقشار کم‌درآمد بویژه بازنشستگان و فرهنگیان صادر شود تا این قشر اثرات افزایش درآمدی خود را همراه عید نوروز جشن بگیرند.

5 ـ از وزیر محترم رفاه و تأمین اجتماعی می‌خواهم نسبت به شبانه‌روزی کردن شیفت کاری درمانگاه تأمین اجتماعی اقدام نمایند تا کارگران عزیز از مزایای آن بهره‌مند شوند.

6 ـ از وزیر بهداشت و درمان می‌خواهم نسبت به راه‌اندازی بخش جراحی چشم بیمارستان مشکین‌شهر اقدام نماید تا بیماران علی‌رغم وجود متخصص راهی شهرهای دیگر نشوند.

7 ـ از ریاست محترم جمهوری می‌خواهم نسبت به اجرایی‌شدن بخشودگی جرایم و بهره‌ بانکی کشاورزان دستور لازم صادر نمایند. چرا که در سفر استانی جزء وعده‌های دولت بوده است.

8 ـ از وزیر علوم می‌خواهم با توجه به وعده و دستور ریاست محترم جمهوری و موافقت وزیر علوم نسبت به اجرایی‌شدن تأسیس دانشکده فنی ـ مهندسی مشکین‌شهر دستور اقدام صادر نمایند تا مردم به وعده‌های دولت بدبین نشوند.

9 ـ از وزیر محترم کشور می‌خواهم باعنایت به گزارش مثبت استانداری و اداره کل تصمیمات کشوری در مورد تبدیل برازجو به شهر دستور لازم را صدور نمایند.

در ضمن با به جریان انداختن گزارش استانداری در مورد تبدیل شدن بخش مشکین شرقی به شهرستان و روستای پریخوان به شهر موجبات خشنودی مردم را فراهم آورند.

از وزیر محترم نیرو می‌خواهم برای سد احمدبیگلو ردیف ملی در بودجه 87 تعریف کند تا بیش از این وزارت نیرو و دولت زیر سؤال نرود.

11 ـ مشکلات رانندگان بین روستایی و شهری بویژه تردد معلمان عزیز در ارتباط با تأمین بنزین هنوز حل نشده است. از وزیر محترم کشور می‌خواهم در این مورد دستور عاجل صادر نمایند.

با تمامی مسائل و مشکلاتی که وجود داشت خداوند را شاکرم که توفیق داد در این دوره نمایندگی با پایه‌گذاری و اجرایی ‌کردن کارخانه‌های سیمان، کنستانتره و آبمیوه، 5 مورد سردخانه، سیلوی 20 هزارتنی، کارخانه شیرآلات و لوازم بهداشت و ساختمانی، کارخانه تولید اتوبوس و کپسول CNG، مجتمع 382 واحدی و همچنین دو واحد دانشگاههای پیام‌نور و دانشگاه آزاد، زمینه‌های رفع بیکاری و اشتغال جوانان فراهم شده است، در اینجا لازم می‌دانم از استاندار ساعی، معاونان استانداری، مدیران سازمانها و مسؤولان شهرستانی تقدیر و تشکر نمایم.

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet