هدر موبایل
1398/04/02 15:18:49
سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی:

ایران از رفتار اروپا دلسرد شده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:کشورهای اروپایی پس از برجام فقط به ایران دلخوشی دادند و تا به الان هیچ اقدام مثبتی از سوی این کشورها ندیدیم از این پس ما باید به سمتی برویم که منافع ملی‌مان حفظ شود زیرا ایران بیشتر از آن مدتی که باید صبر می کرد شکیبایی کرده است.
ایران از رفتار اروپا دلسرد شده است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:کشورهای اروپایی پس از برجام فقط به ایران دلخوشی دادند و تا به الان هیچ اقدام مثبتی از سوی این کشورها ندیدیم از این پس ما باید به سمتی برویم که منافع ملی‌مان حفظ شود زیرا ایران بیشتر از آن مدتی که باید صبر می کرد شکیبایی کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905102355333952.jpg ایران,از,رفتار,اروپا,دلسرد,شده,است Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی؛ نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ظرفیت ایران در افزایش تولید اورانیوم گفت: موضوع برجام و عدم تعهد آمریکا و طولانی شدن پروسه فرصت به اروپا برای انجام تعهدات خود در برجام باعث شده که ایران نیز از این رفتار اروپا دلسرد شود.
وی ادامه داد: بیش از یک سال است که از خروج یکجانبه آمریکا از برجام گذشته و قرار بر این بود که اروپا طی چند هفته نتیجه نهایی را در این خصوص به ما اعلام کند ولی گذشت یک سال و چند ماه نشان دهنده این است که اروپا عمدا این روند را طولانی می کند.
جمالی عنوان کرد: رفتارهای انگلیس و فرانسه نشان می‌دهد که اقدامات مشترک با آمریکا دارند اروپا ایران را در حالت معلق نگه داشته است و با مطرح کردن SPV و اینستکس برجام را به حاشیه برده است.
وی گفت:  سوال ما از مسئولین کشورهای عضو برجام این است که اگر شما در موضع ایران قرار می گرفتید رفتارتان چگونه می شد؟ آیا حاضر بود این همه مدت صبر و خویشتن داری کنید؟

کشورهای اروپایی و آمریکا نگران این هستند ما دوباره به تولید ۲۰درصد اورانیوم بازگردیم
وی تصریح کرد: گذشت آن دورانی که سفیران این کشورها در تهران برای حاکمیت ما تصمیم می گرفتند. ایران متناسب با اقدامات اروپا اقدام خواهد کرد و گام بعدی ما برداشت سقف تولید اورانیوم و رسیدن به مرز ۲۰ درصد خواهد بود ما آن زمانی که ۲۰ درصد را عملیاتی کردیم اولین کار دشمن وکشورهای مخالف این بود که دکتر شهریاری را به شهادت رساندند که پس از آن  ۱+۵ شکل گرفت و الان نیز نگرانی کشورهای اروپایی و آمریکا از این است که دوباره به ۲۰درصد بازگردیم و دلیل این رفت و آمدها به ایران به همین علت است.

اروپا تا الان وقت را تلف کرده است

تا به الان هیچ اقدام مثبتی از سوی اروپا ندیدیم این کشورها قصد دارد با فرستادن مقامات خود به ایران وقت را تلف کند ولی ما باید به سمتی برویم که منافع ملی ما حفظ شود.

جمالی افزود: کشورهای اروپایی پس از برجام فقط به ایران دلخوشی دادند و تا به الان هیچ اقدام مثبتی از سوی این کشورها ندیدیم اروپا قصد دارد با فرستادن مقامات خود به ایران وقت را تلف کند ولی ما باید به سمتی برویم که منافع ملی ما حفظ شود زیرا ایران بیشتر از آن مدتی که باید صبر می کرد شکیبایی کرده است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet