هدر موبایل
1398/04/02 13:51:39
سرویس اقتصادی
حسینی مطرح کرد:

کسری بودجه 60 هزار میلیاردی به علت عدم تحقق درآمدهای نفتی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید کاهش درآمدهای نفتی در پی تحریم‌های آمریکا بر میزان درآمدهای مالیاتی نیز اثرگذار است به همین دلیل کسری بودجه ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومانی قابل پیش بینی است.
کسری بودجه 60 هزار میلیاردی به علت عدم تحقق درآمدهای نفتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید کاهش درآمدهای نفتی در پی تحریم‌های آمریکا بر میزان درآمدهای مالیاتی نیز اثرگذار است به همین دلیل کسری بودجه 50 تا 60 هزار میلیارد تومانی قابل پیش بینی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102296435411.jpg کسری,بودجه 60,هزار,میلیاردی به,علت,عدم,تحقق,درآمدهای,نفتی Icana

محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعیین سه راهکار توسط رییس کل بانک مرکزی برای تامین کسری بودجه، گفت: آقای همتی مسئول حفظ ارزش پول ملی کشور و اصلاح سیاست‌های ارزی است بنابراین این سوال مطرح می‌شود که جایگاه آقای همتی برای ارائه راهکارهای تامین کسری بودجه کشور کجاست؟

بازار سرمایه کشش فروش اوراق دولتی بیشتر را ندارد

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: برکسی پوشیده نیست با افزایش صادرات نفت، درآمد کشور  نیز بیشتر می‌شود اما نکته مهم این است که در شرایط کنونی کشور قادر به فروش نفت نیست از سوی دیگر براساس گفته‌های آقای همتی با افزایش فروش اوراق دولتی می‌توان درآمدها را افزایش داد اما در حال حاضر بازار سرمایه کشش فروش اوراق دولتی بیشتر را ندارد و پیمانکاران این اوراق را قبول نمی‌کنند.

وی درباه برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران کسری بودجه، اظهار کرد: برداشت از صندوق توسعه ملی منوط به اذن مقام معظم رهبری است و در حال حاضر این صندوق منابعی چندانی برای برداشت ندارد.

دولت در وهله نخست برای جبران کسری بودجه باید هزینه‌های خود را کاهش دهد؛ ایران گران اداره می‌شود و باید دید در مقابل منابعی که صرف حقوق کارمندان دولت می شود آیا افزایش بهره وری اتفاق می‌افتد

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره راهکارهای مناسب برای جبران کسری بودجه، خاطرنشان کرد: دولت در وهله نخست باید هزینه‌های خود را کاهش دهد؛ ایران گران اداره می‌شود و باید دید در مقابل منابعی که صرف حقوق کارمندان دولت می شود آیا افزایش بهره وری اتفاق می‌افتد.

عدم تحقق درآمدهای نفتی قابل پیش بینی بود

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در فصل بررسی بودجه سال جاری نمایندگان معتقد بودند دولت نمی‌تواند درآمدهای نفتی را براساس آنچه پیش بینی کرده، وصول کند.

حسینی بیان کرد: کسری بودجه سال 98 براساس میزان فروش نفت متفاوت است؛ کاهش درآمدهای نفتی در پی تحریم‌های آمریکا بر میزان درآمدهای مالیاتی نیز اثر می‌گذارد به همین دلیل کسری بودجه 50 تا 60 هزار میلیارد تومانی به علت عدم تحقق درآمدهای نفتی قابل پیش بینی است.

وی با بیان اینکه در صورتی که یک میلیون و 500 هزار بشکه نفت به فروش برسد می توان درآمدهای موردنیاز کشور را تاحدودی جبران کرد، ادامه داد: کشور برای جبران کسری بودجه ظرفیت های بسیاری دارد؛ ما به توانمندی کشور واقف نیستیم از سوی دیگر همدلی و وحدتی که مورد تایید مقام معظم رهبری است در عمل دیده نمی شود.

ضرورت جلوگیری از برگزاری جشنواره‌ها با هزینه های گزاف

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد برگزاری جشنواره‌ها با هزینه های گزاف هستیم، کرد: مسئولان به دنبال به کارگیری نیروهای ناکارآمد خود هستند و از ظرفیت افراد کارآمد در جناح سیاسی مخالف استفاده نمی‌کنند که باید این ساختار اصلاح شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet