هدر موبایل
1398/04/02 11:05:00
سرویس اجتماعی
کمالی پور تاکیدکرد:

لزوم برخورد قضایی با فروشندگان دارو های بدون نسخه در داروخانه‌ها

نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه برخورد قضایی با فروشندگان داروهای بدون نسخه در داروخانه ها الزامی است،گفت:  خلاء قانونی در زمینه مبارزه با فروش دارو های بدون نسخه در داروخانه ها نداریم.
لزوم برخورد قضایی با فروشندگان دارو های بدون نسخه در داروخانه‌ها نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه برخورد قضایی با فروشندگان داروهای بدون نسخه در داروخانه ها الزامی است،گفت:  خلاء قانونی در زمینه مبارزه با فروش دارو های بدون نسخه در داروخانه ها نداریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106043419397.jpg لزوم,برخورد,قضایی,با,فروشندگان,دارو,های,بدون,نسخه,در,داروخانه‌ها Icana

یحیی کمالی پور  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت  فروش  بدون نسخه دارو در داروخانه  های کشور، گفت: فروش دارو بدون نسخه پزشک ممنوع  است بنابراین محدوده قانونی فروش دارو  در داروخانه ها نیز مشخص شده  است بنابراین فروش بدون نسخه دارو در داروخانه هابه هیچ وجه ممکن  توجیه قضایی و بهداشتی ندارد.

قانون در ارتباط با جلوگیری  از فروش غیر مجاز دارو در داروخانه ها قاطع است

نماینده مردم جیرفت وعنبرآباد در  مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  قانون در ارتباط با جلوگیری از فروش غیر مجاز دارو  در داروخانه ها  بسیار قاطع است تصریح کرد: سلامت مردم از هرموضوعی با اهمیت تر است بنابراین نباید اجازه داد، برخی از  داروخانه ها  فروش بدون نسخه دارو را به جریان بی اندازند.

 وی ادامه داد: برای پاسداری از سلامت جامعه الزام آور است که با فروشندگان داروهای غیر مجاز در کشور برخورد قانونی شود و این در  حالی است که  برای  فروشندگان داروهای غیر مجاز در کشور مجازات قانونی  تعیین  شده است.

نماینده مردم جیرفت  در مجلس افزود: برای توزیع  دارو خارج از شبکه قانونی مجازات تعیین شده است بنابراین ما در برخورد  با افرادی که  خلاف  اصول قانونی دارو را  توزیع یا  بفروش می  رسانند، قوانین محکمی را  به تصویب رسانده  ایم.

وی تصریح کرد:  برای جلوگیری  از فروش داروهای مخدر و روان گردان قوانینی وضع شده است  بنابراین مشخص است که ما در این راستا با خلاء قانونی روبرو نیستیم بلکه می بایست دستگاه های متولی در این ارتباط قوانین مرتبط  را اجرایی کنند.

برخورد قضایی با فروشندگان دارو های بدون نسخه در داروخانه ها الزامی است

 عضو هیئت رییسه  کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه برخورد قضایی با فروشندگان داروهای بدون نسخه در داروخانه ها الزامی است یادآورشد:  خلاء قانونی  در زمینه مبارزه با فروش دارو  های بدون نسخه در داروخانه ها نداریم.

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet