هدر موبایل
1398/04/03 08:51:00
سرویس اقتصادی
یارمحمدی از عزم جدی دولت برای رفع حاشیه نشینی خبر داد:

ساماندهی مناطق حاشیه‌ای زاهدان و چابهار؛ از ارائه وام 20 میلیونی تا ساخت 10 هزار واحد مسکونی

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: قرار است که در استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرهای زاهدان و چابهار، ۱۰ هزار واحد مسکونی جدید ساخته شود.
ساماندهی مناطق حاشیه‌ای زاهدان و چابهار؛ از ارائه وام 20 میلیونی تا ساخت 10 هزار واحد مسکونی نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: قرار است که در استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرهای زاهدان و چابهار، 10 هزار واحد مسکونی جدید ساخته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103469682653.jpg ساماندهی,مناطق,حاشیه‌ای,زاهدان,و,چابهار؛,از,ارائه,وام,20,میلیونی,تا,ساخت,10,هزار,واحد,مسکونی Icana

علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از برنامه ریزی دولت برای رفع حاشیه نشینی در استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرهای زاهدان و چابهار خبر داد و گفت: بر اساس آمارها در اطراف این دو شهر حدود 500 هزار حاشیه نشین وجود دارد، بنابر این ساماندهی این مسئله در استان بسیار ضروری است.

فقر و حاشیه نشینی در محله شیرآباد زاهدان

شهرهای زاهدان و چابهار برای ارائه تسهیلات حمایتی مشابه شهرهای زلزله زده دیده خواهند شد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:پیرو دستور محمد اسلامی در استان سیستان و بلوچستان برای ساماندهی مناطق حاشیه نشین زاهدان، برنامه ریزی مناسبی برای حل این مسئله صورت گرفته، به طوری که قرار است شهرهای زاهدان و چابهار مشابه شهرهای زلزله زده دیده شده و تسهیلات و حمایت های دولتی در این قالب ارائه خواهد شد.

ارائه تسهیلات 20 میلیونی بلاعوض به ساکنان مناطق حاشیه ای زاهدان و چابهار

در چند ماه اخیر مسئولان و کارشناسان بنیاد مسکن بازدیدهای بسیاری از مناطق حاشیه نشین استان سیستان و بلوچستان انجام دادند، همچنین طبق مصوبه هیأت دولت قرار است که برای حل معضل حاشیه نشینی در این استان، تسهیلات 20 میلیون تومانی به صورت بلاعوض در اختیار مردم این مناطق قرار گیرد

وی گفت: در چند ماه اخیر مسئولان و کارشناسان بنیاد مسکن بازدیدهای بسیاری از مناطق حاشیه نشین استان سیستان و بلوچستان انجام دادند، همچنین طبق مصوبه هیأت دولت قرار است که برای حل معضل حاشیه نشینی در این استان، تسهیلات 20 میلیون تومانی به صورت بلاعوض در اختیار مردم این مناطق قرار گیرد.

ساخت 10 هزار واحد مسکونی در استان سیستان و بلوچستان

یارمحمدی ادامه داد: همچنین قرار است که در استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرهای زاهدان و چابهار، 10 هزار واحد مسکونی جدید ساخته شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در هفته گذشته مسئول مستقیم اجرای پروژه های رفع حاشیه نشینی در استان سیستان و بلوچستان در بنیاد مسکن تعیین شد، همچنین چهار استان برای شهر چابهار و چهار استان برای شهر زاهدان انتخاب شده اند تا این استان ها حمایت لازم را در جهت رفع معضل حاشیه نشینی صورت دهند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدوارم در آینده ای نزدیک سیمای نامناسب حاشیه نشینی در اطراف شهرهای استان سیستان و بلوچستان رفع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet