هدر موبایل
1398/04/03 10:42:42
سرویس صحن
محبی نیا در اخطار قانونی:

ابهام در قانون نویسی برای تحصیل مال نامشروع منشا فساد می شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است استفاده از واژه های غیرحقوقی و ابهام در قانون نویسی برای تحصیل مال نامشروع منشا فساد می شود.
ابهام در قانون نویسی برای تحصیل مال نامشروع منشا فساد می شود عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است استفاده از واژه های غیرحقوقی و ابهام در قانون نویسی برای تحصیل مال نامشروع منشا فساد می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106326156007.jpg ابهام,در,قانون,نویسی,برای,تحصیل,مال,نامشروع,منشا,فساد,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جهانبخش محبی نیا  در نشست علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه، 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 49، گفت: در تدوین قانون اساسی و به ویژه این اصل، مرحوم ربانی املشی و قدوسی تاکیدات بسیاری در جزئیات آن داشتند و موارد تحصیل مال نامشروع را به دقت عنوان کردند که براساس آن در اصل 49 آمده است که دولت موظف است ثروت های ناشی از ربا، غصب ‌، رشوه ‌، اختلاس‌، سرقت‌، قمار، سوء استفاده از موقوفات‌، سوء استفاده از مقاطعه‌کاری ها و معاملات دولتی‌، فروش زمین های ‌موات و مباحات اصلی‌، دایرکردن اماکن فساد و سایر موارد غیرمشروع را گرفته و به صاحب حق رد کند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی افزود: در متن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، واژه های غیرحقوقی و غیر تعریف شده همچون سوءاستفاده و تحصیل مال نامشروع آمده که موجب ابهام در قانون نویسی می شود.

وی تاکید کرد: اگر این تعاریف به صورت شفاف و براساس قانون اساسی نباشد، منشا بسیاری از فسادها خواهد شد و برداشت های موسع از آن باعث می شود که قانون براساس میل دادستان شکل بگیرد و همین امر موجب فساد می شود.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ وی با قرائت اصل 49 قانون اساسی به عبارت «سایر موارد غیرمشروع» اشاره کرد و گفت: اگر در این طرح مصادیقی آورده شده، ناظر به این عبارت است و به همین دلیل این طرح مخالفت بیّن با اصل 49 ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet