هدر موبایل
1398/04/03 15:52:03
سرویس سیاسی
مسعودی:

بیداری امت های اسلامی معامله قرن را برهم می زند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: استقلال، عزت و پیشرفت ایران اسلامی انگیزه بسیار خوبی به ملت های مسلمان اعطا می کند که بتوانند روی پای خودشان بایستند.
بیداری امت های اسلامی معامله قرن را برهم می زند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: استقلال، عزت و پیشرفت ایران اسلامی انگیزه بسیار خوبی به ملت های مسلمان اعطا می کند که بتوانند روی پای خودشان بایستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803102287983118.jpg بیداری,امت,های,اسلامی,معامله,قرن,را,برهم,می,زند Icana

اصغر مسعودی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  ضمن اشاره به موضوع "معامله قرن" گفت: امت اسلامی باید به چند موضوع توجه کنند اینکه اگر وحدت و انسجام خودشان را حفظ کنند بزرگترین قدرت دنیا از آن آنها خواهد بود، نکته دوم که باید به آن توجه شود این است که به فرمایش امام(ره) اسرائیل  غده سرطانی محسوب می شود  که هر روز پیشرفت می کند.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی افزود: نکته سوم این است که نگاه صهیونیست ها مبتنی بر یک تفکر خاص است و در آن تفکر خودشان را برتر می دانند و در کتب و عقاید دینی آنها "شرح تلمود" خود را قوم برگزیده خدا می دانند و می گویند مسلمانان و مسیحیان باید در خدمت آنها باشند.این که حضرت امام (ره) بر مبارزه با اسرائیلتکیه دارند و مقام معظم رهبری در حمایت از فلسطین و مردم فلسطین به عنوان یک مبنای اصلی ما تاکید دارند؛ ریشه ها و مبناهای اساسی دارد که بر آن مبنا باید توجه شود.

بیشتر بخوانید:

 

معامله قرن پوششی برای تقویت اسرائیل

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در واقع متاسفانه برخی کشورهای اسلامی و سران کشورهای عربی به این مهم  توجه نکرده و بحث سازش با اسرائیل را مطرح می‌کنند و بحث "معامله قرن" را می‌خواهند رقم بزنند؛ غافل از اینکه این معامله قرن می تواند یک پوششی باشد برای تقویت اسرائیل و عاملی برای تضعیف کشورهای اسلامی و کشورهای منطقه باشد.

با بیان اینکه هدف از  پروژه "معامله قرن" حذف موضوع فلسطین، نابود شدن سرزمین فلسطینیان و اسکان یافتن پناهندگان فلسطینی در کشورهای عربی است، مطرح کرد: آنچه می تواند این معادله را به هم بزند،بیداری امت های اسلامی و همچنین کشورهایی که این مباحث را مطرح می‌کنند، است مردم این کشورها در ادامه مبارزه با معامله قرن و  در راهپیمایی ها، اعتراضات خودشان را عملی کنند.

تندروی و افراطی‌گری ها با حمایت‌های عربستان در منطقه ،قطعا نتیجه عکس خواهد داد

عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه قطعاً بیداری امت اسلامی و اتحاد کشورهای منطقه خیلی می‌تواند موثر باشد، تاکید کرد: من فکر می کنم این استقلال، عزت و پیشرفت کشور، در واقع یک انگیزه بسیار خوبی به ملت های مسلمان و به مردم مسلمان اعطا می کند که بتوانند روی پای خودشان بایستند.

معامله قرن می تواند یک پوششی باشد برای تقویت اسرائیل و عاملی برای تضعیف کشورهای اسلامی و کشورهای منطقه باشد.

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تندروی ها و افراطی‌گری ها که با حمایت‌های عربستان در منطقه صورت گرفته، قطعا نتیجه عکس خواهد داد، تصریح کرد: با توجه به مبارزه ریشه ای ایران و مقابله با گروه‌های تکفیری، داعشی و افراطی که ایران‌ هراسی را سرلوحه خود قرار داده بودند، قطعاً مردم دنیا بین اسلام واقعی و اسلام هراسی تفکیک خواهند داشت و اکنون مقاومتی که شکل گرفته است هرگز نمی پذیرد که معامله قرن عملیاتی شود.

به گزارشخبرگزاری خانه‌ملت؛ نشست اقتصادی بحرین قرار است اولین فاز اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» باشد که به ابتکار آمریکا در منامه برگزار خواهد شد. 

این نشست در روزهای 25 و 26 ژوئن (4 و 5 تیرماه) در منامه بحرین برگزار خواهد شد و طی آن وزیران اقتصاد به همراه سران شرکت‌های تجاری منطقه‌ای و بین‌المللی حضور خواهند داشت. این تلاش‌ها توسط "جرد کوشنر" مشاور کاخ سفید و داماد رئیس جمهور آمریکا به همراه "جیسون گرینبلات" نماینده آمریکا در امور خاورمیانه راهبری خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet