هدر موبایل
1398/04/03 14:19:16
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

هدف از اجلاس بحرین کلاه گذاشتن سر کشورهای منطقه است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اسناد معامله قرن نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها از یک طرف به دنبال کلاه گذاشتن سر منطقه هستند و ازسوی دیگر منافع اقتصادی محور این معامله قرار دارد.
هدف از اجلاس بحرین کلاه گذاشتن سر کشورهای منطقه است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اسناد معامله قرن نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها از یک طرف به دنبال کلاه گذاشتن سر منطقه هستند و ازسوی دیگر منافع اقتصادی محور این معامله قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102573007983.jpg هدف,از,اجلاس,بحرین,کلاه,گذاشتن,سر,کشورهای,منطقه,است Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  با اشاره به برگزاری نشست اقتصادی بحرین و ایجاد ائتلاف عربی-اسرائیلی برای پیشبرد معامله قرن ،گفت: با توجه به اینکه هنوز بخشی از ابعاد "معامله قرن" افشا و تبیین نشده است، ولی از آنچه که به بیرون درز کرده و اسنادی که ارائه یا حداقل کشف شده است، این اسناد معامله قرن نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها از یک طرف واقعا به دنبال کلاه گذاشتن سر منطقه هستند و از سوی دیگر منافع اقتصادی محور این معامله قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

 

نماینده مردم ورامین ، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: منافع اقتصادی آمریکایی‌ها در موضوع "معامله قرن" مطرح است، بنابراین کشورهای منطقه نسبت به این تغییر و تحول عکس العمل جدی نشان خواهند داد. البته هنوز ابعاد آن مشخص نیست، اگر ابعاد آن تبیین شود؛ ممکن است بسیاری از کشورها علیه آنها آن موضع گیری جدی داشته باشند.

باج خواهی اقتصادی در معامله قرن از کشورهای منطقه نهفته است

نقوی حسینی با اشاره به تظاهرات هزاران تن از مردم اردن در اعتراض به اجلاس بحرین و "معامله قرن" در پایتخت این کشور، مطرح کرد: طرح "معامله قرن "به رژیم صهیونیستی حق مشروعیت و حاکمیت بر مسجدالاقصی را می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه قطعاً در "معامله قرن" باج خواهی اقتصادی نهفته است، تاکید کرد: هرکدام از این کشورها که در این راستا قرار می گیرند به دنبال سهم‌خواهی خودشان هستند و این سهم خواهی ها را دنبال می‌کنند.

بحرینی‌ها  تحت کنترل عربستان هستند 

سخنگوی فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به کنفرانس بحرین و اینکه در این کشور قرار است انجام شود، مطرح کرد: بحرینی‌ها در پنج سال گذشته کاملا تحت کنترل عربستان هستند و عربستان مسلط بر این موضوع است؛ نشست قبلی هم در عربستان برگزار شد و تقسیم کار کردند که این بار در بحرین انجام شود تا نشان دهند که در حوزه خلیج فارس توافق و همکاری وجود دارد. 

دست و پا زدن عربستان برای تضمین امنیت اسرائیل در منطقه

سخنگوی کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عربستان سیاست نزدیک شدن به روسیه را دنبال می‌کند و این سیاست هم تحت تأثیر مناسباتش با آمریکایی‌ها است. آمریکایی‌ها می‌خواهند برای امنیت رژیم صهیونیستی اطمینان داشته باشند و عربستان تلاش می‌کند این امنیت را تضمین کند؛ "معامله قرن" در واقع این هدف را دنبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، قرار است در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن یک کنفرانس صهیونیستی-آمریکایی در منامه بحرین به‌ عنوان اولین بخش از "معامله قرن" برگزار شود. برگزاری این کنفرانس با مخالفت گسترده گروه‌های فلسطینی و مقاومت و مسلمانان کشورهای مختلف شده است.

روزنامه البناء لبنان نوشت: تلاش‌های آمریکا از طریق برگزاری نشست اقتصادی بحرین و ایجاد ائتلاف عربی-اسرائیلی برای پیشبرد معامله قرن در سایه مقاومت ایران و متحدانش ناکام است../

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet