هدر موبایل
1398/04/04 09:38:26
سرویس اجتماعی
موسوی از درخواست نمایندگان خبر داد:

ورود مجلس به نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان

رییس فراکسیون جوانان مجلس از درخواست بررسی نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مجلس طبق ماده ۲۳۴ خبر داد.
ورود مجلس به نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان رییس فراکسیون جوانان مجلس از درخواست بررسی نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مجلس طبق ماده ۲۳۴ خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108989679201.jpg ورود,مجلس,به,نحوه,اجرای,قانون,منع,به,کارگیری,بازنشستگان Icana

سید فرید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: تعدادی از نمایندگان بر اساس رویکرد نظارتی خود خواستار اعمال ماده 234 درخصوص اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان شدند که این درخواست به کمیسیون اجتماعی ارائه و مقرر شده گزارش مستندی به صحن  مجلس ارائه شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: با دستگاه‌ها مکاتبه شده و کمیسیون اجتماعی باید دستگاه‌هایی که قانون را اجرا کردند، آنها که نکردند و خطاهای مشاهده‌شده را احصا کند.

وی با تاکید بر لزوم دریافت گزارش از دستگاه‌های نظارتی و اجرایی ادامه داد: تا پیش از این گزارش‌هایی به فراکسیون جوانان مجلس داده شده بود ولی ورود کمیسیون اجتماعی جنبه رسمی‌تری دارد.

رییس فراکسیون جوانان مجلس توضیح داد: تاکنون یک جلسه برگزار شده و سازمان اداری و استخدامی، آمار و گزارش‌هایی داده‌اند و به دنبال مکاتبات با دستگاه‌ها منتظر دریافت گزارش‌های آنها هستیم.

به گزارش خانه ملت؛ طبق ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس، هرگاه حداقل ۱۰ نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیون ها، عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولین دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام نمایند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌گردد. کمیسیون مربوطه نیز حداکثر ظرف مدت ده‌روز موضوع را رسیدگی و درصورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیأت رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.

به موجب تبصره این ماده چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع جهت رسیدگی به قوه‌قضائیه و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet